Pasaulio čempionato atrankoje ryškiai spindėjo Lionelis Messi ir Alexis Sanchezas

Trys rungtynės sužaistos atrankos į 2018 metų pasaulio čempionatą Pietų Amerikos zonoje. Labai svarbias pergales iškovojo Argentinos ir Čilės futbolo rinktinės.
Lionelis Messi džiaugiasi su Argentinos rinktine
Lionelis Messi džiaugiasi su Argentinos rinktine / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po dviejų pralaimėjimų iš eilės Argentinos futbolininkai savame San Juano mieste 3:0 sutriuškino Kolumbijos rinktinę, atimdami iš jų penktąją turnyro lentelės vietą.

Dešimtąją rungtynių minutę po varžovų pražangos prie kamuolio stojęs Lionelis Messi įspūdingu baudos smūgiu išvedė Argentiną į priekį. Vėliau „Barcelona“ superžvaigždė atliko du rezultatyvius perdavimus, pasibaigusius Lucaso Pratto (23 min.) ir Angelio Di Maria (84 min.) įvarčiais.

Kolumbijos futbolininkams tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas per penkerias pastarąsias rungtynes.

Čilės sostinėje Santjage vietos futbolininkai pirmi praleido įvartį, tačiau galiausiai 3:1 palaužė Urugvajaus vienuolikę.

Svečiai pirmavo po Edinsono Cavani įvarčio 17-ąją minutę, tačiau Eduardo Vargas pasiuntė įvartį į rūbinę, o antrajame kėlinyje dukart pasižymėjo(60 ir 76 min.) Londono „Arsenal“ lyderis Alexis Sanchezas.

Pirmasis Alexios įvartis
Antrasis Alexio įvartis

Rungtynių didvyris žaidė nepaisydamas kojos raumens traumos, dėl kurios praėjusią savaitę nerungtyniavo prieš Kolumbiją. Po šios pergalės Čilė turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją vietą.

Pietų Amerikos zonos lyderė Brazilijos rinktinė Peru sostinėje Limoje 2:0 įveikė šeimininkus, iškovodama jau šeštąją iš eilės pergalę.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Gabrielis Jesus (58 min.) ir Renato Augusto (78 min.).

Tokią ilgą pergalių seriją atrankos varžybose Brazilija pastarąjį kartą turėjo atrankoje į 1970 metų pasaulio čempionatą, kai rinktinėje žaidė tokie futbolininkai kaip Pele ar Carlosas Alberto.

Gabrielio Jesus įvartis
Renato Augusto įvartis

Kitose rungtynėse Bolivijos ekipa namuose 1:0 palaužė Paragvajaus rinktinę, o Ekvadoro futbolininkai namuose 3:0 sutriuškino Venesuelą.

10. Venesuela 12 1 2 9 14:29 5

* Iš Pietų Amerikos zonos į pasaulio čempionatą tiesiai patenka pirmosios keturios komandos, o penktąją vietą užėmusi rinktinė sužais papildomą dviejų mačų seriją su Okeanijos atrankos zonos nugalėtoja.