Dešimtuke rikiuojasi visų futbolo milžinų pavardės – atlyginimu nesiskundžia Vokietijos, Ispanijos, Brazilijos ir Prancūzijos treneriai. Netikėtai aukštoje vietoje yra šeimininkė Rusija – ne pačius geriausius rezultatus rodantys rusai savo treneriui moka daugiau nei Europos čempionė Portugalija.
Savo atlyginimu negali pasigirti „nykštukinės“ futbolo šalys – Panama, Senegalas ir Kosta Rika. Į dešimtuką nepapuolė ir kitos Europos vidutiniokės – Lenkija ir Serbija.
Pristatome geriausiai apmokamų trenerių dešimtuką:
10. Oscaras Tabarezas (Urugvajaus rinktinė)
71-erių metų strategas, greičiausiai Urugvajui vadovaujantis paskutiniame pasaulio čempionate, atlyginimu būdamas tokio amžiaus tikrai nesiskundžia. Jis nacionalinėje komandoje dirba nuo 2006-ųjų metų. Skambiausia šio trenerio pergalė su šalies rinktine – triumfas Pietų Amerikos čempionate 2011-ais metais.
Atlyginimas: 1,7 mln. eurų per metus
9. Jorge Sampaoli (Argentinos rinktinė)
Šiek tiek savo kolegą iš Urugvajaus lenkia Jorge Sampaoli, Argentinos rinktinės vairą į savo rankas perėmęs 2017-ųjų metų gegužės mėnesį. Nepaisant to, kad Argentinai į Rusiją pavyko prasibrauti tik po itin sunkios kovos, J.Sampaoli darbas rinktinėje yra vertinamas teigiamai, o geras pasirodymas šiose pirmenybėse gali atnešti dar pelningesnį kontraktą.
Atlyginimas: 1,8 mln. eurų per metus
8. Garethas Southgate‘as (Anglijos rinktinė)
2016-ais metais po Samo Allardyce‘o skandalo rinktinės trenerio vairą perėmęs 47-erių metų futbolo specialistas Garethas Southgate‘as uždirba gerokai mažiau nei prieš tai buvęs jo kolega. Vis dėlto strategas neturi dėl ko skųstis – prieš perimdamas nacionalinės rinktinės vairą jis treniravo šalies jaunimo komandą.
Atlyginimas: 2 mln. eurų per metus
7. Carlosas Queirozas (Irano rinktinė)
65-erių metų Carlosas Queirozas, praeityje dirbęs Madrido „Real“ klube ir Portugalijos rinktinėje, išvedė Iraną į išsvajotąjį pasaulio čempionatą. Treneris savo atlyginimu neturėtų skųstis – jis uždirba tiek pat, kiek ir milžinišką spaudimą iš šalies gerbėjų ir žiniasklaidos jaučiantis G.Southgate‘as.
Atlyginimas: 2 mln. per metus
6. Fernando Santosas (Portugalijos rinktinė)
Patyręs Fernando Santosas pelnytai uždirba kiekvieną centą – jis tapo istorinės Portugalijos rinktinės pergalės kalviu 2016-ųjų metų Europos čempionate. Graikijos rinktinėje prieš perimdamas portugalų vairą dirbęs F.Santosas savo komandos prie favoritų laimėti pasaulio čempionatą nepriskiria, tačiau šalies futbolo gerbėjai turi pačius didžiausius lūkesčius.
Atlyginimas: 2,25 mln. eurų per metus
5. Stanislavas Čerčesovas (Rusijos rinktinė)
Penketuke atsirado netikėta pavardė – 54-erių metų Rusijos rinktinės strategas Stanislavas Čerčesovas, tarp kurio asistentų yra ir vartininkų treneris Gintaras Staučė.
Nuo 2016-ųjų metų nacionalinei šalies rinktinei vadovaujantis S.Čerčesovas šiame čempionate jaus didžiulį spaudimą – savo atlyginimu tokias šalis kaip Anglija ir Argentina lenkiantis strategas privalo Rusiją išvesti į atkrintamųjų etapą, nes kitu atveju jam gali tekti atsisveikinti su šiomis pareigomis.
Atlyginimas: 2,6 mln. eurų per metus
4. Julenas Lopetegui (Ispanijos rinktinė)
51-erių metų Julenas Lopetegui priklauso vieta tarp daugiausiai uždirbančių trenerių, nors likus dienai iki pasaulio čempionato starto jis buvo atleistas.
J.Lopetegui vos spėjo įsirašyti į Ispanijos futbolo istoriją – jis tapo pirmuoju šalies rinktinės treneriu, su komanda pasiekusiu bent vieną įvartį 20 rungtynių iš eilės.
Tačiau birželio 12 dieną jis sudarė sutartį su Madrido „Real“, o jau kitą dieną buvo atleistas Ispanijos futbolo federacijos, kai ši supyko, kad derybos tarp trenerio ir klubo vyko be valdininkų žinios. Vis dėlto J.Lopetegui priklauso uždarbis, o dar ir kompensacija dėl sutarties nutraukimo.
Atlyginimas: 3 mln. eurų per metus
3. Didier Deschamps‘as (Prancūzijos rinktinė)
Prancūzijos futbolo federacija 49-erių metų strategu yra patenkinta – ne taip seniai su juo pasirašė naują sutartį iki 2020 metų. Didier Deschamps‘ui su viena geriausių pasaulio rinktinių nuskinti trofėjaus tarptautiniame fronte dar taip ir nepavyko. Nuo 2012-ųjų metų nacionalinėje komandoje dirbantis D.Deschamps‘as bandys pagaliau išspausti maksimumą iš perspektyviosios Prancūzijos.
Atlyginimas: 3,5 mln. eurų per metus
2. Tite (Brazilijos rinktinė)
57-erių metų Tite darbas Brazilijos rinktinėje nepalieka abejingų – savo šalyje puikiai pažįstamas Tite atrankoje su brazilais pasirodė puikiai, todėl jo komanda į Rusiją išvyksta būdama vieną iš pretendenčių laimėti pirmenybes. Prie šio stratego pasikeitė ir Brazilijos futbolo veidas – ji į pasaulio čempionatą išvyksta ne tik kaip puikiai atakuojanti komanda, bet ir turėdama solidžią gynybą.
Atlyginimas: 3,5 mln. eurų per metus
1. Joachimas Lowas (Vokietijos rinktinė)
Sąrašo viršūnėje atsidūrė vienas labiausiai patyrusių šio čempionato trenerių. Joachimas Lowas nacionalinei komandai vadovauja nuo 2006-ųjų metų ir visiškai pateisina į jį dedamas viltis. Strategui pavyko po ilgos pertraukos Vokietijos rinktinę sugrąžinti į futbolo viršūnę – jie 2014-ais metais tapo planetos čempionais.
J.Lowas taip pat neseniai pasirašė naują sutartį su šalies futbolo federacija.
Atlyginimas: 3,85 mln. eurų per metus