Dar viena sensacija: Japonija pasaulio čempionate patiesė Vokietiją

Planetos pirmenybėse Katare – dar viena didžiulė sensacija. Japonijos rinktinė pirmose E grupės rungtynėse 2:1 (0:1) skėlė sprigtą favoritei Vokietijai.

Nebyliai prieš rungtynes protestavę vokiečiai, demonstratyviai užsidengę burnas, dominavo didžiąją rungtynių dalį, tačiau nuo suolo antrajame kėlinyje pakilę japonų futbolininkai įmušė du įvarčius ir stebuklingai apvertė mačo eigą aukštyn kojomis.

Vokiečiai pirmavo po tikslaus Ilkay Gundogano smūgio nuo 11 m žymos 33-iąją minutę ir dar neišnaudojo ne vienos puikios progos, dusyk pataikydami ir į vartų konstrukciją.

Vis dėlto viskas pasikeitė mačui artėjant prie pabaigos. Japonų treneris Hajime Moriyasu nuo suolo pakėlė du būtent vokiečių „Bundeslygoje“ rungtyniaujančius futbolininkus, pakeitė taktinę schemą ir Ritsu Doanas (76 min.) bei Takuma Asano (83 min.) išplėšė istorinę pergalę Tekančios saulės šaliai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Japonų įvartis į vokiečių vartus

Pagal smūgius į vartus vokiečiai pirmavo net 25:11, į vartų plotą – 8:3, o pagal kamuolio kontrolę – net 65 proc. prieš 24, tačiau Japonija galiausiai šventė pirmąją pergalę tarpusavio susitikimuose.

Ši japonų sėkmė neabejotinai sukels papildomą sumaištį E grupėje, kurioje dar žaidžia ir Ispanija bei Kosta Rika.

Antras kėlinys

90+8 min. Viskas. Aidi finalinis švilpukas, o japonai švenčia lyg ką tik laimėję pasaulio čempionatą. Didžiąją rungtynių dalį dominavę vokiečiai negali patikėti tuo, kas ką tik čia įvyko.

90+6 min. Į puolimą atbėga ir M.Neueris, o prie japonų vartų kyla gaisras, bet vokiečiams įmušti nepavyksta.

90 min. Pridedamos 7 minutės.

83 min. Japonija ekstazėje – kraštu prasiveržęs Takuma Asano siunčia kamuolį į vartų kampą. Japonija persveria rezultatą 2:1. Bręsta dar viena sensacija?

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ritsu Doanas švenčia įvartį

76 min. Japonija lygina rezultatą! Nuo suolo pakilęs Ritsu Doanas lygina rezultatą (1:1). Japonai skersuoja kamuolį, M.Neueris liečia kamuolį, bet pamuša jį laisvam baudos aikštelėje R.Doanui ir pastarasis neklysta.

73 min. Auksinis šansas Japonijai! M.Neueris gelbėja Vokietiją po pirmojo varžovų smūgio, o pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs Hiroki Sakai nepataiko į tuščius vartus.

70 min. Fantastiškas japonų vartininko S.Gondos žaidimas. Jis dusyk vienos atakos metu gelbėja Tekančios šalies atstovus nuo labai pavojingų vokiečių smūgių. Vis dar 1:0 ir japonų viltys bent jau išlyginti rezultatą išlieka gyvos.

„Scanpix“/AP nuotr./Jamalas Musiala

60 min. Vokiečiai toliau beldžiasi į japonų vartus. I.Gundoganas pataiko į virpstą.

47 min. O vokiečiai vos neįmuša antro. S.Gnabry galingu smūgiu liečia Japonijos vartų konstrukciją.

46 min. Antras kėlinys prasideda keitimu Japonijos rinktinėje: vietoje saugo T.Kubo rungtyniaus gynėjas T.Tomiyasu.

Pirmas kėlinys

45+4 min. Paskutinę pirmojo kėlinio minutę K.Havertzas siunčia kamuolį į vartus. Vokiečiai džiaugiasi antruoju įvarčiu, bet po VAR peržiūros fiksuojama nuošalė ir rezultatas lieka 1:0.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ilkay'us Gundoganas (kairėje) ir komandos draugai švenčia įvartį

31 min. Japonų vartų sargas S.Gonda kliudo D.Raumą baudos aikštelėje ir teisėjas Ivanas Bartonas iš Salvadoro skiria 11 m baudinį. Ilkay'us Gundoganas smūgiuoja tiksliai. Vokiečiai pagaliau pralaužia japonų gynybą (1:0).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antonio Rudigerio reakcija po netikslaus smūgio

29 min. Dar viena proga Vokietijai, bet japonų gynėjai pasiaukojamai krenta po kamuoliu ir blokuoja du iš eilės varžovų smūgius. Japonai su kamuoliu praleidžia vos 16 proc. laiko.

22 min. Kamuolys ir toliau beveik visą laiką žaidžiamas japonų aikštės pusėje. Pavojingai smūgiuoja A.Rudigeris ir J.Kimmichas. Japonai kol kas atsilaiko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Japonų futbolo sirgalius

8 min. Japonai skuodžia į žaibišką kontrataką ir K.Maeda muša įvartį, bet... šoninis arbitras kelia nuošalės vėliavėlę.

„Scanpix“/AP nuotr./Vokietijos rinktinės sirgalė Katare

3 min. Vokiečiai aktyviai pradeda rungtynes ir užgula japonų vartus. Pastarieji kol kas kantriai ginasi.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietijos futbolininkai užsidengė burnas

Vokietijos rinktinės futbolininkai, pozuodami nuotraukai prieš rungtynes, demonstratyviai užsidengė burnas, taip pasiųsdami nebylią protesto žibutę Katarui ir FIFA dėl draudimo kapitonams ryšėti vaivorykštės spalvų „OneLove“ kapitono raištį.

Gerą sportinę formą pastaruoju metu demonstravęs Leroy'us Sane rungtynes pradeda ant atsarginių žaidėjų suolo. Priežastis – treniruotėje patirta trauma.

Vokiečiams tai jau 20-as pasaulio čempionatas ir 18-as iš eilės. Keturis sykius čempionai paskutinėse pirmenybėse patyrė visišką fiasko – gynė titulą, tačiau iškrito jau grupės varžybose.

Japonai su geriausiomis pasaulio rinktinėmis varžosi septintą kartą ir nepraleidžia nė vieno čempionato nuo 1998-ųjų. Geriausias jų pasirodymas – 2002-aisiais gimtinėje užimta 9 vieta.

FIFA rinktinių reitinge Vokietija – 11-a, Japonija – 24-a. Šioje grupėje dar žaidžia Ispanija ir Kosta Rika.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.