Slogi futbolo metų pabaiga: Lietuva nenugalėjo Kuveito

Lietuvos rinktinė draugiškomis rungtynėmis prieš egzotišką varžovą užbaigė 2021-uosius futbolo metus. Nors Kuveito nacionalinė komanda FIFA reitinge rikiuojasi žemiau, lietuviams teko vargti rimtai – susitikimas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Kuveitas FIFA reitinge užima 142 vietą, Lietuva – 135-ąją.

Pirmajame kėlinyje Lietuvos komanda turėjo keletą progų, bet varžovų vartininkas Khaledas Al Rasheedi žaidė puikiai, o ir patys Kuveito futbolininkai ant dirbtinės LFF vejos sau neįprastomis klimato sąlygomis rungtyniavo vis užtikrinčiau.

Galiausiai svečiai iš Rytų pirmieji džiaugėsi įvarčiu – 43-ąją minutę Fawazas Al Otaibi galingu tolimu smūgiu nuo virpsto pasiuntė kamuolį į Edvino Gertmono ginamus vartus.

Per pertrauką Valdas Ivanauskas atliko tris keitimus ir vienas jų greitai davė rezultatą – Justas Lasickas išlygino rezultatą 54-ąją minutę po Fiodoro Černycho rezultatyvaus perdavimo.

Nors laiko pakovoti dėl pergalės buvo nemažai, slogiai žvarbų vakarą atrodę lietuviai antrojo įvarčio taip ir nesurado.

Pirmadienio susitikimas su Kuveitu galėjo būti paskutinis V.Ivanauskui prie nacionalinės komandos vairo – trenerio sutartis baigsis, dėl jo ateities spręs LFF Vykdomasis komitetas.

2022-ųjų pasaulio čempionato atrankos ciklą Lietuva užbaigė pralaimėjimu Šiaurės Airijai 0:1 penktadienio vakarą.

C grupėje lietuviai per aštuonerias rungtynes laimėjo kartą, patyrė septynis pralaimėjimus ir su trimis taškais buvo aplenkti Italijos, Šveicarijos, Šiaurės Airijos ir Bulgarijos.

Rungtynių eiga. Lietuva – Kuveitas 1:1

Antras kėlinys. Lietuva – Kuveitas

90 min. Pridėtos penkios minutės, tiek ir lieka laiko išsigelbėjimui.

85 min. Susistumdymas aikštėje. Nukentėjo jaunasis A.Kučys, tačiau aistros gana greitai prigesintos.

84 min. F.Černychas smūgiavo galingai, bet virš vartų.

80 min. Debiutas. 18-metis Armandas Kučys žengė į aikštę.

75 min. Laikas bėga, bet rimtesnių progų prie varžovų vartų nebuvo jau senokai.

54 min. Pagaliau! Įvartis! Justas Lasickas, pasirodęs aikštėje po pirmojo kėlinio, iš arti nukreipė kamuolį į tinklą po F.Černycho perdavimo – 1:1.

46 min. Prasidėjo antras kėlinys.

Pirmas kėlinys. Lietuva – Kuveitas

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys. Valdas Ivanauskas turės ką pasakyti per pertrauką rūbinėje.

45 min. Nedaug trūko iki išlyginamojo įvarčio, bet Kuveito vartininkas atrėmė F.Černycho smūgį.

43 min. Oho! Koooks įvartis! Fawazas Al Otaibi nuostabiu smūgiu išveda Kuveitą į priekį. It iš patrankos šautas kamuolys nuo virpsto suspurdėjo tinkle. Atsiliekame – 0:1.

38 min. Kamuolys atsidūrė Kuveito vartuose, bet prieš tai užfiksuota pražanga prieš vartininką, tad rezultatas lieka lygus 0:0.

35 min. Koooks E.Vaitkūno bandymas! Didžiausias kol kas šiandien triukšmas tribūnose, mat vidurio gynėjas iš itin toli šovė visai šalia virpsto.

34 min. V.Armanavičiaus ir D.Kazlausko smūgiai galėjo būti pavojingi, bet varžovai juos blokavo.

33 min. A.Novikovo puikus smūgis iš už baudos aikštelės ribų, bet vėl užtikrintai žaidžia svečių vartininkas.

31 min. Iš toli smūgiavo Kuveito futbolininkas, bet užtikrintai kamuolį pagavo E.Gertmonas.

27 min. Geras buvo D.Kazlausko šūvis, tačiau galingai smūgiuotą kamuolį atmušė Kuveito vartininkas.

20 min. Gana ilgai truko Kuveito komandos ataka, tačiau rimtesnės grėsmės E.Gertmono vartams nekilo.

14 min. Gaisras prie Lietuvos rinktinės vartų, bet baigiasi jis laimingai – varžovai nepasinaudojo proga.

13 min. F.Černychas gana pavojingai smūgiavo, tačiau kamuolį pagavo vartininkas.

10 min. Smūgis į Kuveito vartus atliktas, tačiau nesėkmingai.

5 min. Pirmosiomis rungtynių minutėmis lietuviai surengė keletą atakų, bet netrukus žaidimas apsilygino.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Lietuva: Edvinas Gertmonas; Dominykas Barauskas, Artemijus Tutyškinas, Benas Šatkus, Egidijus Vaitkūnas; Vilius Armanavičius, Domantas Šimkus, Donatas Kazlauskas, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas; Karolis Laukžemis.

Kuveitas: Khaledas Al Rasheedi; Abdulazizas Mahranas, Hamadas Al Harbi, Fahadas Al Reshidi; Rashedas Al Dousari, Sultanas Al Enezi, Fawazas Al Otaibi, Hamadas Al Qallafas; Eidas Al Rashidi, Bandaras Bourslee, Mobarakas Al Faneeni.