Pavyzdys vyrams: Lietuvos jaunimo rinktinė nugalėjo Estiją

Lietuvos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė parodė pavyzdį nacionalinei komandai. Alytaus SRC stadione vykusias draugiškas rungtynes prieš estus Lietuvos futbolininkai laimėjo rezultatu 2:0, kai pagrindinė šalies komanda prieš kelias dienas estams nusileido 0:1.
Lietuvos jaunimo rinktinė
Lietuvos jaunimo rinktinė / lff.lt nuotr.

Dvikovos pradžioje abi komandos apsikeitė grėsmingomis atakomis. Lietuviai dažniau puolė kairiuoju kraštu bei pirmieji džiaugėsi įvarčiu, įžaidus kampinį – 24 minutę po Mato Ramanausko perdavimo Benas Šatkus galva nukreipė į estų vartus.

Netrukus žiūrovai Alytaus stadione išvydo dar vieną Mariaus Stankevičiaus auklėtinių įvartį. Po Tito Milašiaus perdavimo kamuolį į vartus nukreipė Meinardas Mikulėnas.

Estai 30 minutę vos nepasinaudojo lietuvių gynėjų klaida ir Matthiasas Alexas Tammas nukreipė kamuolį į vartus, tačiau būdamas nuošalėje.

Antrajame kėlinyje estai buvo labiau aktyvesni puolime, tačiau pralaužti lietuvių gynybos jiems nepavyko. 55 minutę Kristofferio Lepiko smūgį sučiupo Kajus Urbietis, o rungtynių pabaigoje estų antpuoliai buvo sėkmingai neutralizuoti. Lietuvių ryškesne proga buvo Deitono Vincko tolimas smūgis 75 minutę.

Atranką į 2023-ųjų Europos jaunimo čempionatą lietuviai pradės rugsėjo mėnesį. C grupėje be Lietuvos jaunimo rinktinės taip pat žais Ispanija, Rusija, Slovakija, Šiaurės Airija ir Malta.

Lietuviai atrankos kovas pradės rugsėjo 3 dieną Slovakijoje akistata su šios valstybės rinktine, o užbaigs 2022-ųjų birželio 7 dieną dvikova namuose su Šiaurės Airija.