Pergalė džiaugsmo nesuteikė: „Ligue 1“ finiše PSG nepavijo čempionų iš Lilio

Paryžiaus „Saint-Germain“ ekipa laimėjo paskutinį mūšį „Ligue 1“ pirmenybėse, tačiau nugalėtojo titulo neapgynė – naujaisiais Prancūzijos čempionais tapo „Lille“ futbolininkai.
Kylianas Mbappe ir Neymaras
Kylianas Mbappe ir Neymaras / AFP/„Scanpix“ nuotr.

PSG ekipa svečiuose užtikrintai 2:0 įveikė „Brest“ futbolininkus, bet pirmenybių lyderiai „Lille“ apie čempiono trofėjų paryžiečiams neleido net pagalvoti.

Lilio ekipą išvykos rungtynėse prieš „Angiers“ į priekį jau 10-ąją minutę išvedė Jonathanas Davidas, o svečių persvarą nuo 11 metrų žymės per pridėtą teisėjo laiką pirmajame kėlinyje padvigubino Burakas Yilmazas.

„Lille“ kontroliavo rungtynes ir tik pačioje dvikovos pabaigoje kiek atsipalaidavo – 90+1 min. rezultatas tapo 2:1 po Angelo Fulgini įvarčio, tačiau jau netrukus nuaidėjo finalinis teisėjo švilpukas, po kurio prasidėjo mačo nugalėtojų šėlsmas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./„Lille“ futbolininkų triumfas

Lilio ekipa šalies čempionais tapo ketvirtą kartą klubo istorijoje ir pirmą sykį nuo 2011 metų.

Per pastaruosius devynis sezonus Paryžiaus klubas „Ligue 1“ nugalėtoju netapo tik du kartus.

Paskutinėse sezono rungtynėse pasižymėjo Kylianas Mbappe, pelnęs jau 27-ąjį įvartį šiose pirmenybėse ir be rimtesnio pasipriešinimo tapęs rezultatyviausiu „Ligue 1“ futbolininku.

Vieną įvartį „Brest“ futbolininkai atsinešė į savo vartus, o rungtynių pradžioje baudinio nerealizavo Neymaras.

Būtent PSG ir „Lille“ klubai iškovojo tiesioginius bilietus į kitų metų UEFA Čempionų lygą. Trečią vietą užėmęs „Monaco“ turės įveikti atranką, ketvirtoje vietoje likęs Liono „Olympique“ bei laipteliu žemiau finišavęs „Marseille“ žais UEFA Europos lygoje, o „Rennes“ dalyvaus šio turnyro kvalifikacijoje.