Po 11 metrų baudinių dramos ir vartininkų žygdarbių Kroatija keliauja į Rusijos glėbį

Kroatijos ir Danijos aštuntfinalio mačas Žemutiniame Naugarde prasidėjo su trenksmu – du įvarčiai krito per pirmąsias keturias rungtynių minutes. Paskui abiejų komandų vartininkai užsivilko Supermenų kostiumus ir atrėmė penkis 11 metrų baudinius, o galiausiai Danijelis Subašičius tapo paskutiniuoju rungtynių didvyriu.
Kroatija po 11 metrų baudinių serijos 3:2 palaužė Daniją ir pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. / „Scanpix“ nuotr.

D.Subašičius atrėmė net tris 11 metrų baudinius ir išvedė Kroatiją į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

33 metų kroato vartininko iš Monako klubo stebuklais balkanų tauta įveikė po 11 metrų baudinių Daniją 3:2.

„Jis – šio vakaro didvyris, – vartininkui dėkojo Kroatijos rinktinės treneris Zlatko Daličius. – Jis atmušė 3 baudinius per 11 m seriją – to nepamatysi kasdien.“

D.Subašičius turėjo savęs vertą varžovą. Danų vartininkas Kasperas Schmeichelis per rungtynių pratęsimą atmušė Lukos Modričiaus smūgiuotą 11 metrų baudinį ir išsaugojo rezultatą 1:1.

Ir per baudinių seriją K.Schmeichelis, iš tribūnų mačą stebint garsiajam tėvui, legendiniam vartininkui Peteriui Schmeicheliui, atrėmė du baudinius. Tačiau penktuoju smūgiu kroatas Ivanas Rakitičius padėjo tašką rungtynėse.

Kroatai ketvirtfinalyje žais su Rusija, kuri sekmadienį Maskvoje irgi po 11 metrų baudinių palaužė Ispaniją.

„Mes negalime atsipalaiduoti. Negalime būti arogantiški, – pabrėžė Kroatijos rinktinės treneris. – Rusija nebūtų patekusi į ketvirtfinalį, jei nebūtų gera komanda.“

Žemutinio Naugardo stadione Danijos ir Kroatijos netruko pelnyti įvarčius.

Jau antrąją rungtynių minutę – t.y. 61 sekundę, Danijos rinktinė po kampinio įsiveržė į priekį, kai kamuolys atriedėjo iki Mathiaso Jorgenseno, o Danijos komandos gynėjas iš arti įveikė kroatų gynybą ir vartininką D.Subašičių.

Kroatai iškart išlindo iš šalto dušo, jau po trijų minučių atsakę Mario Mandzukičiaus įvarčiu. Šiam kroatų aukštaūgiui šyptelėjo sėkmė, kai išmušdami kamuolį danai pataikė vienas į kitą.

Po įstabios rungtynių pradžios, likusi abiejų kėlinių dalis nebuvo tokia efektinga – komandos akivaizdžiai numetė žaidimo greitį po pertraukos ir daug pavojingų situacijų nesukūrė.

Trys tatelntingieji vidurio saugai – danas Christianas Eriksenas ir kroatai Luka Modričius bei Ivanas Rakitičius – šįsyk nebuvo tokie aktyvūs, kaip savo klubuose.

O L.Modričius dar ir sudegino auksinę progą, kai pratęsimo pabaigoje jo smūgiuotą 11 metrų baudinį atrėmė K.Schmeichelis.

„Scanpix“ nuotr./Kasperas Schmeichelis

Svarbiausius aštuntfinalio įvykius Žemutinio Naugardo stadione fiksuoja 15min

11 metrų baudinių serija

Penktieji smūgiai: D.Subašičius vėl išgelbėjo Kroatiją, atrėmęs jau trečią smūgį. Šįkart sudegė Nicolai Jorgensenas. Tuo tarpu I.Rakitičius pergudravo K.Schmeichelį ir įmušė ir Kroatija keliauja į ketvirtfinalį: 3:2.

„Scanpix“ nuotr./Kroatija po 11 metrų baudinių serijos 3:2 palaužė Daniją ir pateko į pasaulio čempionato ketvirtfinalį.

Ketvirtieji smūgiai: D.Subašičius atrėmė dar vieną danų smūgį! Lasse Schone nepataikė. Tačiau K.Schmeichelis irgi nuostabiu šuoliu atrėmė kroato smūgį. Rezultatas lieka 2:2.

Tretieji smūgiai: Thomas Delaney pasiuntė kamuolį į kampą. L.Modričiui antras kartas nemelavo – šįsyk jis smūgavo į vartų vidurį ir pataikė. 2:2.

Antrieji smūgiai: Danas Simonas Kjaeras įmūrijo kamuolį į vartų kampą. Andrejus Kramaričius išklaukė, kai vartininkas nukris ir įmušė. 1:1.

Pirmieji smūgiai: danas Ch.Eriksenas smūgiavo stipriai, bet jo smūgį atrėmė D.Subašičius! Kroatų Milanas Badeljis irgi sukirto į vartininką K.Schmeichelį!

Pratęsimas

120 min. Rezultatas liko 1:1, laukia 11 metrų baudiniai.

114 min. K.Schmeichelis atrėmė 11 metrų baudinį! Luka Modričius smūgiavo nei stipriai, nei labai taikliai. Danų vartininkas šuoliu pagavo kamuolį ir privertė nusišypsoti tribūnose sūnaus žygdarbį mačiusį Danijos futbolo legendą Peterį Schmeichelį. Rezultatas liko 1:1.

11 metrų baudinį kroatai uždirbo po to, kai L.Modričius fantastišku perdavimu išvedė į atakos smaigalį komandos draugą Ante Rebičių. Šis apsivarė vartininką ir liko vienas prieš vartus, bet kroatą spėjo nugriauti M.Jorgensenas.

109 min. Kroatų įvarčio autorius M.Mandzukičius pakeistas. Aukštaūgis puolėjas atrodė pavargęs, jis nebuvo aktyvus antrojoje mačo dalyje.

107 min. Pione Sisto pasirodė po keitimo aikštėje ir iškart sudalyvavo Danijos pavojingos atakos smaigalyje. Greitakojio puolėjo spyris greta vartų.

105 min. Kroatijos futbolininkai įsikūrė netoli varžovų vartų, bet danai patikimai gynėsi. Po pirmosios pratęsimo dalies rezultatas liko 1:1.

„Scanpix“ nuotr./Aštuntfinalio mačas: Kroatija – Danija.

95 min. Danijos futbolininkų antpuolis. bet jie neskuba per kampinį. Tai ženklas, kad Danijos komandai 11 metrų baudiniai tiktų, juk ji nėra favoritė. Kita vertus, laukta didesnės kroatų atakos bangos, bet jos iki šio nebuvo. Kroatija šiandien neprimena komandos, kuri sutriuškino Argentiną.

Antrasis kėlinys

93 min. Nors atakų buvo daugiau nei pirmajame sekmadienio aštuntfinalio mače, rezultatas per du kėlinius toks pats: 1:1. O tai reiškia viena: pratęsimas.

92 min. Martinas Braithwaite'as atsiligino pavojingu tolimu spyriu, bet kamuolys irgi lėkė greta vartų.

91 min. I.Rakitičiaus šūvis iš toli smagus, bet šalia virpsto.

71 min. Mathiasas Jorgensenas pavojingai smūgiavo, bet kamuolį sugėrė D.Subašičius.

70 min. Rezultatas vis dar 1:1, o žaidimas netapo gyvesnis. Kažkas pakeitė komandas po pertraukos.

53 min. Antrasis kėlinys vyksta ramesniu tempu. Gal danai ir kroatai matė anksčiau sekmadienį vykusį nuobodų mačą?

46 min. Danija atliko keitimą – Londono „Chelsea“ gynėjas Andreasas Christensenas, žaidęs aikštės viduryje, išimtas, o jo vietą užėmė Amsterdamo „Ajax“ žaidėjas Lasse'as Schone'as.

Pirmasis kėlinys

41 min. Danijos rinktinės superžvaigždė Christianas Eriksenas paglostė vartų sandūrą, kai bandė perduoti kamuolį ir vos nepasiuntė jo į vartus.

28 min. Dabar jau Danijos rinktinės vartininkas K.Schmeichelis dusyk atrėmė kroatų smūgius, o po jų dar Ivanas Perišičius galėjo pasižymėti, bet prastai pataikė į kamuolį būdamas idealioje padėtyje.

26 min. Danija surezgė gražią ataką, kai po kelių perdavimų prieš vartus buvo išvestas Martinas Braithwaite'as. „Bordeaux“ puolėjo smūgį puikiai atrėmė D.Subašičius.

19 min. M.Mandzukičius krito baudos aikštelėje, bet ten daugiau vaidybos nei veiksmo.

5 min. Įvartis!!! Kroatija išlygino rezultatą, kai Mario Mandzukičius iš arti pelnė įvartį: 1:1.

Kroatijos puolėjui fortūna tikrai padėjo, kai danai suklydo išmušinėdami kamuolį – jie pataikė į vienas kitą, o kamuolys atšoko Turino „Juventus“ puolėjui.

2 min. Įvartis!!! Danija po kampinio eina į priekį 1:0.

Per pirmąsias trejas rungtynes vos du įvarčius pelnę danai aštuntfinalio antrąją minutę užklupo kroatus po kampinio. Sumaištyje Mathiasas Jorgensenas iš arti nukreipė kamuolį į vartus. „Huddersfield Town“ klubo gynėjas čempionate pasižymėjo pirmą kartą.

Kroatijos futbolo rinktinės starto sudėtis: Danijelis Subašičius („Monaco“, Prancūzija), Ivanas Striničius („Milan“, Italija), Domagojus Vida (Stambulo „Bešiktaš“, Turkija), Dejanas Lovrenas („Liverpool“, Anglija), Sime Vršaljko (Madrido „Atletico“, Ispanija), Luka Modričius (Madrido „Real“, Ispanija), Ivanas Rakitičius („Barcelona“, Ispanija), Marcelo Brozovičius (Milano „Inter“, Italija), Mario Mandzukičius (Turino „Juventus“, Italija), Ivanas Perišičius (Milano „Inter“, Italija).

Danijos rinktinės starto sudėtis: Kasperas Schmeichelis („Leicester City“, Anglija), Henrikas Dalsgaardas („Brentford“, Anglija), Simonas Kjaeras („Sevilla“, Ispanija), Mathiasas Jorgensenas („Huddersfield Town“, Anglija), Andreasas Christensenas (Londono „Chelsea“, Anglija), Jonas Knudsenas („Ipswich Town“, Anglija), Thomas Delaney (Brėmeno „Werder“, Vokietija), Christianas Eriksenas (Londono „Tottenham Hotspur“, Anglija), Yussufas Poulsenas („RB Leipzig“, Vokietija), Andreasas Cornelius (Bergamo „Atalanta“, Italija), Martinas Braithwaite'as („Bordeaux“, Prancūzija).