Po įspūdingo sugrįžimo – V.Čeburino džiaugsmas: „Žalgiris“ – tai komanda“

Vladimiras Čeburinas pirmojo kėlinio viduryje girdėjo griausmingas „St. Jakub-Park“ tribūnas, stebėjo siautėjančius varžovus, pasukęs galvą į švieslentę regėjo atsilikimą 0:2 žūtbūtiniame Konferencijų lygos mače su „Basel“. Bet tuomet šveicarus Lietuvos čempionai ėmė tildyti. Ir užtildė – iškovojo itin svarbias lygiąsias 2:2 ir savo likimą spręs po savaitės Vilniuje.
„Basel“ – Vilniaus „Žalgiris“ rungtynių akimirka. Vladimiras Čeburinas
„Basel“ – Vilniaus „Žalgiris“ rungtynių akimirka. Vladimiras Čeburinas / E.Žaldario nuotr.

Andy Dioufas jau pirmąją minutę siuntė kamuolį į Edvino Gertmono vartus įspūdingu tolimu smūgiu. Įsismarkavę „Basel“ futbolininkai pridėjo ir antrą įvartį, kuomet Andi Zeqiri pykštelėjo kėliniui dar neįpusėjus.

„Galėjome uždaryti šias rungtynes“, – per pertrauką Bazelyje nunarinęs galvą sakė kolega šveicaras.

Ir jis buvo teisus, tačiau „Žalgirio“ gynyba trečiojo tikslaus smūgio į savo vartus neįsileido.

O štai Mathiasas Oyewusi pakreipė rungtynes žaliai balta kryptimi. V.Čeburinas po pastarojo mačo su „Pyunik“ teigė, kad 23-ejų puolėjas dažnai bėga daugiau nei reikia, bet galiausiai legionierius iš Nigerijos buvo apdovanotas už titanines pastangas.

Jis suskubo prie neužtikrintai sužaidusio vartininko Marwino Hitzo, anksčiau gynusio Dortmundo „Borussia“ vartus, ir sugrūdo kamuolį į tinklą prieš pat pertrauką.

Antrajame kėlinyje M.Oyewusi tęsė šou. Francis Kyeremeh paleido „Žalgirio“ žaibą vieną prieš vartininką, o Mathias smūgiavo tiksliai – 2:2.

Nors varžovai bandė lipti ant „Žalgirio“ vartų, jų pastangos apdovanotos nebuvo. Taškas žalgiriečių kišenėje, o savo likimą teks spręsti paskutiniosiose grupės rungtynėse su Bratislavos „Slovan“ lapkričio 3-ąją.

„Prasidėjo rungtynės ne mūsų naudai, – po mačo 15min sakė V.Čeburinas. – Greitas įvartis, neišsirinkome antroje atakos linijoje varžovų. Padarėme labai daug klaidų, leisdami varžovui kontroliuoti kamuolį mūsų baudos aikštelės zonoje. Neveikė tas planas, kurio norėjome, jis pradėjo veikti tik pirmo viduryje, bet ir tai veikė ne viskas, ko norėjome. Analizavome „Basel“ labai daug, jie žaidė tokį futbolą, kokio mes ir tikėjomės. „Basel“ turėjo daug momentų, kai kur gynėjai, kai kur vartininkas gelbėjo. Mūsų planas buvo jų veiksmui paruošti atoveiksmį. Nuo 0:2 grįžti labai sunku. Pirmas įvartis, faktas, varžovų klaida. O antras – jau gera mūsų kombinacija. Galiausiai abi komandos galėjo laimėti.“

Prisimindamas M.Oyewusi įvarčius V.Čeburinas nedaugžodžiavo.

E.Žaldario nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ sužaidė 2:2 Šveicarijoje su „Basel“. Mathias Oyewusi

„Pirmas įvartis buvo vartininko klaida. O antras – jo stilius. Užėmė poziciją, nubėgo nuo gynėjų ir įmušė“, – dėstė treneris.

„Jo potencialas didžiulis, tikrai, – apie nigerietį tęsė V.Čeburinas. – Bet jam reikia ir daug dirbti, būtina ir žaidybinė praktika.“

Daugiau nei 13 tūkst. sirgalių jūroje nepaskendęs „Žalgiris“ dabar yra toks, kokį treneris matyti nori.

nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Vladimiras Čeburinas

„Jau sakiau, kad esu labai dėkingas žaidėjams už šias rungtynes. Prie 0:2 grįžti – labai sunku. Jie tai padarė, vadinasi, jie vienas kitą jaučia, yra komandinė dvasia. Rezultatas tą parodė“, – sakė kazachas.

„Iš tikrųjų, „Žalgiris“ šiandien – komanda“, – su pasididžiavimu tarė V.Čeburinas.

Apie laukiantį mūšį su „Slovan“ strategas išsiplėsti dar nenorėjo.

„Visas rungtynes Konferencijų lygoje reikia laimėti tam, kad galėtume eiti toliau. Pradžioje kelio kalbėjome, kad šioje grupėje favoritų nėra. Mes esame tokioje grupėje, kurioje paskutiniai du mačai viską lems“, – kalbėjo V.Čeburinas.

Vieta Komanda Sužaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įmušta Praleista Įv. santykis Taškai