N.Boucharebas įmušė vienintelį įvartį į Vilniaus „Žalgirio“ vartus per Kauno „Stumbro“ komandos netikėta pergale 1:0 pasibaigusį LFF finalą.
84 minutę pasižymėjęs 23 metų prancūzas kelias minutes prieš įvartį aikštėje buvo pakeitęs A.Kore – dvejais metais vyresnį savo tėvynainį ir draugą, su kuriuo gyveno viename kambaryje Kaune šį sezoną.
Prancūzijos portalui footballski.fr abu futbolininkai atvirai pasakojo apie ryškiausius įspūdžius iš gyvenimo ir futbolo patirties Lietuvoje.
Apie sutikimą klube
A.Kore: „Man pradžia buvo komplikuota. Lietuviai nėra pratę matyti juodaodžių. Taigi, iš pat pradžių jaučiau šiek tiek rasizmo. Galiausiai jie mane geriau pažino ir viskas buvo gerai. Ypač tada, kai pasikeitė investuotojai: buvo portugalai, brazilai, darbo aplinka tapo tarptautinė. Tada atvyko Nasro, kuris kalbėjo prancūziškai, gyvenimas pasikeitė.“
N.Boucharebas: „Man buvo lengviau, nes ten jau buvo Alexandre'as. Aišku, nauja šalis, naujas gyvenimo būdas, vis tiek nebuvo lengva. Patyriau nedidelę traumą, klubas buvo nusiuntęs mane gydytis į Prancūziją, paskui grįžau.“
Apie geriausią išvyką Lietuvoje
A.Kore: „Be abejo, mačas su Vilniaus „Žalgiriu“. Jie turi žmonių, ultrų, kurie pakelia nuotaiką. Atiduoda savo balsus palaikydami komandą. Jauti, kad jie stumia savo komandą pirmyn.“
N.Boucharebas: „Taip, „Žalgirio“ sirgaliai dainuoja. Jie tikrai geriausi Lietuvoje.“
Jonava! Jie ūkauja lyg beždžionės be sustojimo. Tai buvo agresyvu.
Apie prasčiausią išvyką
N.Boucharebas: „Jonava! Jie ūkauja lyg beždžionės be sustojimo. Tai buvo agresyvu.“
A.Kore: „Be abejonės, Jonava. Žiūrovai yra arti aikštės, tikrai priešiška atmosfera. „Atlantas“ taip pat, ten irgi buvo beždžioniškų riksmų, bet ne taip, kaip Jonavos mieste. Jonavoje baisiausia.“
Apie Kauno miestą
N.Boucharebas: „Ar patiko? Truputį. Aš esu iš Nimo, ten netoli yra Monpeljė ir Marselis. Čia nėra didelių miestų. Yra prekybos centras, bet mes negalėjome nueiti į kino teatrą (dėl kita kalba nei prancūzų rodomų filmų).“
Kaunas – nuostabus miestas, bet jame nelabai yra ką veikti.
A.Kore: „Nuostabus miestas, bet jame nelabai yra ką veikti. Kartais užsukdavome į prekybos centrus. Palaikydavome ryšį su šeima internetu, ilsėjomės. Kai atvyko Nasro, tapo įdomiau.“
Apie negatyvią patirtį Lietuvoje
N.Boucharebas: „Maistas. Valgau musulmonišką maistą, jo neįmanoma rasti, nors parduotuvių yra daug. Yra mečetė, Alexandre'as jau buvo ten, bet ten musulmonai – uzbekai, pakistaniečiai. Nelengva su jais bendrauti.“
A.Kore: „Viešbutis, kuriame mes apsistojome, apleistas. Jis priklausė klubo savininkui, bet jų keliai išsiskyrė, mumis niekas nesirūpino. Bet iki stadiono dešimt minučių, tad galėjome eiti treniruotis.“
Apie teigiamą patirtį Lietuvoje
N.Boucharebas: „Merginos yra neįtikėtinai gražios. Likau sužavėtas, bet problema visada buvo kalba. Aš nekalbu angliškai, taigi bendrauti nėra lengva. Bet Alexandre'as turi paslaptį.“
A.Kore: „Aš negaliu apie tai kalbėti!“
N.Boucharebas: „Jis susirado lietuvę merginą, futbolo trenerę.“
A.Kore: „Negaliu nieko pakomentuoti (juokiasi).“
Apie bendrą futbolo lygį
A.Kore: „Sunkus. Jis nėra baisus taktiniu lygiu. Trys komandos žaidžia gerai: „Žalgiris“, „Sūduva“ ir „Trakai“. Likę remiasi fizine jėga ir nieko daugiau. „Žalgiris“, sakyčiau, yra Prancūzijos antrosios lygos (Ligue-2) lygio.“
N.Boucharebas: „Pirmieji trys klubai yra superstiprūs. „Žalgiris“ tarp jų geriausias.“
Apie stadionus („Stumbras“ žaidė Dariaus ir Girėno stadione ir Nacionalinės futbolo akademijos dirbtinės vejos aikštėje)
A.Kore: „Dariaus stadionas geriau. Federacijos sintetinės aikštės nemėgau visiškai. Ji blogai kūnui, rizikuoji patirti traumą. Dideliame stadione daugiau erdvės žaisti.“
Apie patikusius A lygos žaidėjus:
A.Kore: „Oscaras iš „Trakų“. Manzorro iš „Sūduvos“ ir „Žalgirio“ serbas Matija Ljučičius. Puiki technika!“
N.Boucharebas: „Ir man tie patys, ir dar Alexandre'as Kore.“
Apie puolėjus iš Rusijos
A.Kore: „Maksimas Maksimovas (buvęs „Trakų“ klubo puolėjas) buvo labai rezultatyvus, geras prie vartų, bet per rungtynes įspūdžio nepadarė. Andrejus Paniukovas (buvęs „Atlanto“ puolėjas) yra supergreitas. Jis išvyko į Sankt Peterburgo „Zenit“. Gerai jam!“
Apie „Stumbro“ projektą
A.Kore: „Tai – jaunas klubas. Nedaug žiūrovų, apie 200 žmonių. Klubą įsigijo užsienio investuotojai, tarp jų ir treneris Mariano Barreto. Projektas toks – parodyti žaidėjus ir užsidirbti iš jų pardavimo. Buvo gynėjas iš Ganos Abdulas Basitas, kuris kartu su Brazilijos vartininku išvyko į Portugalijos klubą „Maritimo“. Galbūt aš būsiu kitas, kad ten žino (juokiasi).“
N.Boucharebas: „Taip, tikslas buvo pasirodyti ir tada iškeliauti į didesnius klubus. Todėl mes ir dirbame!“
Apie Naurį Petkevičių (17-metis lietuvis iš „Stumbro“ išvyko į Prancūzijos „Lille“ jaunimo komandą)
A.Kore: „Žinau jį, palaikome ryšį internetu. Jis labai geras techniškai, bet vis dar per lengvas fiziškai. Jei gerai dirbs, turi galimybių.“
Apie derbį su „Kauno Žalgiriu“
A.Kore: „Tai derbis, tačiau jie turi dar mažiau sirgalių nei mes (juokiasi).“
N.Boucharebas: „Kaunas nėra futbolo miestas, tai akivaizdu. Čia svarbiausias krepšinio klubas Kauno „Žalgiris“. Komandos draugai jau buvo pasižiūrėti krepšinio rungtynių. Ten atmosfera įspūdinga.“
Apie banguotą sezoną
A.Kore: „Taurės varžybose buvo labai didelė motyvacija. Svajojome apie Europos lygą. Taurės varžybose jautėmės kitaip nei lygos čempionate. Ne visada lengva žaisti, kai finansinė padėtis yra sunki.“
Apie taurės reikšmę
N.Boucharebas: „Man tai geriausias atsiminimas, nes aš įmušiau pergalingą įvartį. Tai viršūnė.“
Lietuva nėra futbolo šalis, čia karaliauja krepšinis.
Apie tai, ar sugrįš kitą sezoną
N.Boucharebas: „Dar turiu metų sutartį, tad bus matyti. Tačiau Rytų Europa nėra man. Aš kalbu tik prancūziškai, tai labai komplikuoja. Rinkčiausi sugrįžimą į Vakarų šalį, turbūt frankofonišką. Be to, Lietuva nėra futbolo šalis, čia karaliauja krepšinis. Tačiau mano didžiausia problema yra kalba.“
A.Kore: „Matysime, viskas yra įmanoma, bet ir aš rinkčiausi sugrįžti į Vakarus ar stipresnį čempionatą Rytuose. Diskutuosime su klubo vadovais.“