Goal.com pateikia šios asmenybės karjeros vingius ir akibrokštus.
Kartą G.Becali treniruočių metu uždraudė žaidėjams klausytis „Queen“ dainų, nes Freddie Mercury buvo gėjus.
Praėjusią savaitę iš kalėjimo paleistas klubo savininkas teigia, kad jis – kitas žmogus: „Aš pasikeičiau. Esu naujas žmogus. Aš žiūriu į save tokį, koks buvau prieš patekdamas į kalėjimą, ir bjauriuosi savimi. Daugiau tų klaidų nekartosiu. Buvimas kalėjime – svarbiausia mano gyvenimo patirtis. Aš atradau Dievą. Nieko nedarysiu, kad prarasčiau šį tikėjimą.“
G.Becali į kalėjimą pateko 2013 metų gegužę, kai buvo nuteistas už nelegalius žemės mainus su Nacionaline saugumo ministerija ir sutartas rungtynes.
Jis sugebėjo pakeisti net 24 trenerius, atleido lenką Rafalą Grzelaką, nes jis buvo plikas
Už grotų patupdytas turtuolis laiko veltui negaišo – parašė tris knygas ir dirbo garsaus Rumunijos futbolininko Gheorghe Hagi akademijoje. Už gerą elgesį jis buvo paleistas 18 mėnesių anksčiau.
Bukarešto klubą G.Becali pradėjo valdyti 2003 metais ir nuo to laiko žinomas verslinininkas ir politikas susilaukė išskirtinio dėmesio. Jis sugebėjo pakeisti net 24 trenerius, atleido lenką Rafalą Grzelaką, nes jis buvo plikas ir norėjo atsikratyti puolėju Mihai Costea, nes šio mergina „naktimis iš jo išsunkia visą gyvybę.“
Nuolat su žiniasklaida bendravęs ekscentrikas visuomet pasižymėdavo rasistiniais, homofobiškais ir diskriminaciniais komentarais. 2006 metais šalies LGBT judėjimas jį paskelbė metų homofobu, kai G.Becali reikalavo referendumo dėl homoseksualumo.
Jis taip pat negailėjo karčių žodžių konkurentams. 2011 metais jis atsiliepė apie Bukarešto „Rapid“ prezidentą Dinu Gheorghe: „Jis šlykštus niekšas. Storulis nelemtas. Aš sugrąžinsiu šitą čigoną atgal į jo motinos gimdą.“
Neklauskite manęs apie futbolą. Aš keliausiu į kalnus surasti ramybę ir pailsinti sielą.
Mažai kas tiki, kad viešnagė kalėjime padėjo G.Becali pasikeisti. Apie atsivertimus jis jau kalbėjo anksčiau. Tačiau Rumunijos futbolo lygos prezidentas Dumitru Dragomiras tiki, kad šįkart viskas bus kitaip: „Jis jau nebe toks piktas. Gali tai matyti jo akyse. Jis būtų kvailas, jeigu kalbėtų taip kaip anksčiau.
Ir jeigu „Steaua“ klubas neneš jam pelno, jis jį parduos. Jeigu jo nebūtų, šis klubas jau būtų nušluotas nuo žemės paviršiaus.“
Pirmas jo žingsnis išėjus iš kalėjimo buvo užsisakyti religinę kelionę į kalnus, kur jis leis laiką su rumunų vienuoliais.
56-erių vyras nenorėjo girdėti jokių klausimų apie futbolą: „Ar žinote, kad vienuoliai yra svarbiau negu bet kokia valdžia valstybėje? Neklauskite manęs apie futbolą. Aš keliausiu į kalnus surasti ramybę ir pailsinti sielą.“
Tiesa, nuo futbolo jis nepabėgs. Neseniai kilo konfliktas su Rumunijos kariuomene, kuri atsisakė bet kokių sąsąjų su klubu – jo vardo ir simbolio.
„Jie turi man sumokėti už tai, kad mes nešiotume jų vardą ir simbolius. Kas pirktų tokią senieną? Jiems reikia, kad mano žaidėjai nešiotų jų vardą, nes jie parduoda marškinėlius, o ne kažkoks senas ženklas. Aš išsireikalausiu iš jų procentų nuo jų pelno“, – kalbėdamas apie konfliktą aštrių žodžių negailėjo naujai atsivertęs G.Becali.
Mano siela yra svarbesnė negu mano kišenė.
Kol savininkas buvo kalėjime, Bukarešto klubas dukart tapo šalies čempionais ir yra arti trečiojo titulo. Jie sėkmingai žaidė Čempionų lygos atrankoje ir galėjo tik pasvajoti apie tokį stabilumą, kol G.Becali buvo laisvėje.
„Steaua“ yra vienintelis mokus klubas bankrutuojančioje lygoje, kurioje net septynios komandos yra prie žlugimo slenksčio. Tačiau dar nėra progų švęsti, nes korumpuotas savininkas kovoja su komandos ultromis, kurie atsisako palaikyti klubą rungtynėse.
Dar daugiau. Klubo gerbėjai skatina kariuomenę kurti naują klubą su savo simbolika.
Ultrų lyderis Alexandru Tofanas teigia, kad jie nenori palaikyti G.Becali valdomo klubo: „Tai ne mūsų klubas. Jis neatstovauja to, ką mes mylime. Norime, kad armija kurtų tikrąją „Steaua“ komandą.“
Kažkada G.Becali garsiai kalbėjo apie tai, kad nori prilygti Londono „Chelsea“ klubą valdančiam Romanui Abramovičiui. Tačiau dabar jis prabilo apie labdarą: „Klubas neša pelną ir aš noriu viską paaukoti labdarai. Tai mano vienintelis tikslas. Mano siela yra svarbesnė negu mano kišenė.“