Penktadienį „Der Spiegel“ išpublikavo „Football Leaks“ pateiktą informaciją, kad S.Ramoso mėginiuose, paimtuose prieš pat 2017 m. Čempionų lygos finalą, rasta deksametazono.
Nepaisant to, kad tai neva paaiškėjo praėjus mėnesiui po „Real“ ir Turino „Juventus“ akistatos Kardife, UEFA, teigiama, nesiėmė jokių veiksmų prieš „Real“ ar S.Ramosą.
„Real“ laimėjo tą finalą 4:1.
Madrido klubas išplatino pranešimą, teigdamas, kad „S.Ramosas niekada nebuvo pažeidęs antidopingo taisyklių“.
Pagal Pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) taisykles, deksametazoną leidžiama vartoti prieš varžybas, tačiau dopingo testo metu komandos gydytojas privalo informuoti apie tai.
Jei tai nepadaroma ir organizme aptinkama deksametazono – laikoma, kad sportininkas pažeidė antidopingo taisykles.
Pasak „Football Leaks“, taip ir nutiko S.Ramoso atveju, tačiau UEFA nepradėjo tyrimo, o priėmė vėlesnį klubo gydytojo paaiškinimą ir atsiprašymą, kad pildydamas dokumentus įvėlė klaidą, neužsimindamas apie deksametazono vartojimą.
Teigiama, kad UEFA tik pabarė „Real“, paprašydama „ateityje būti atidesniems pildant dopingo kontrolės formas“.
„Real“ penktadienį paaiškino, kad visi reikalingi dokumentai, kurių reikalavo UEFA, buvo pateikti ir kad jokio nesižengimo nebuvo.
UEFA penktadienį taip pat oficialiu pranešimu paneigė kaltinimus, tvirtindama, kad su dopingo kontrole susijusios procedūros visuomet atliekamos tinkamai ir su WADA priežiūra.