Seiles – už dantų: po karantino už spjaudymąsi grės geltonos kortelės

Gyvenimas po koronaviruso pandemijos bus kitoks. Ne išimtis – ir futbolas, kurio atstovai bus priversti atsisakyti netgi to, ką atlikdami įprastai nė nesusimąsto.
Zlatanas Ibrahimovičius
Zlatanas Ibrahimovičius / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Futbolas

FIFA medicinos komiteto pirmininkas Michelis D'Hooghe'as įspėjo futbolininkus, kad po karantino grįžę į aikštę jie nebegalės kada panorėję spjaudytis. Už tai jiems netgi gali grėsti geltonos kortelės.

„Tai – įprasta praktika futbole ir akivaizdu, kad tai nėra higieniška, – sakė belgas. – Tad kai futbolas sugrįš, turėtume bandyti to išvengti. Klausimas, ar tai bus įmanoma. Galbūt reikėtų už tai skirti geltonas korteles?“

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo
„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Pasak FIFA atstovo, spjaudymasis po koronaviruso pandemijos gali sukelti nereikalingą riziką platinti pavojingą ligą.

„Tai – nehigieniškas būdas platinti virusą. Todėl tai yra viena priežasčių, kodėl vėl sugrąžindami futbolą turime būti labai atsargūs. Nesu pesimistas, tačiau šiuo atveju į situaciją žvelgiu skeptiškai“, – kalbėjo M.D'Hooghe'as.

Tai – nehigieniškas būdas platinti virusą

Kembridžo universiteto virusologas Ianas Brierley paaiškino, kodėl spjaudymasis futbolo aikštėje gali būti pavojingas.

„Jeigu žmogus yra infekuotas, tačiau nejaučia simptomų, virusas kaupiasi jo gerklėje ir gali būti paleistas į aplinką spjaudantis. Tas pats galioja ir žmogui jaučiant simptomus“, – aiškino virusologas.

I.Brierley taip pat patarė, ką dar reikėtų padaryti, kad tikimybė užsikrėsti futbolininkams būtų mažesnė.

„Žaidėjai turėtų sugalvoti naujus būdus švęsti įvarčius, kad išlaikytų kontaktą vienas nuo kito. Taip pat reiktų atsisakyti rankų paspaudimų ir apsikabinimų prieš rungtynes bei marškinėlių keitimosi po jų“, – vardijo specialistas.

„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi
„Scanpix“ nuotr./Lionelis Messi

Panašių priemonių prieš pat karantino paskelbimą jau spėjo imtis Anglijos „Premier“ lyga, kuri buvo uždraudusi žaidėjams sveikintis paduodant rankas ir nurodė tiesiog praeiti vieniems pro kitus.

Vis dėlto ekspertai pažymi, kad šios priemonės – tik simbolinės, įvertinus, jog futbolininkai rungtynių metu ne sykį paliečia vienas kitą kampinių ar baudos smūgių situacijose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai