Žurnalistų pateikiami variantai:
1. Sezonas nutraukiamas. „Liverpool“ netampa čempionu, jokios komandos neiškrenta į žemesnį divizioną.
2. Užfiksuojama dabartinė turnyro lentelė. „Liverpool“ paskelbiamas čempionu, „Norwich City“, Birmingemo „Aston Villa“ ir „Bournemouth“ krenta į „Championship“, o iš jo viršun pakyla trys aukščiausias vietas šiuo metu užimančios ekipos – „Leeds United“, „West Bromwich Albion“ ir Londono „Fulham“.
3. Sezonas baigiamas tuščiuose stadionuose.
4. Visos komandos susirenka į vieną miestą ir jame užbaigia sezoną be žiūrovų.
5. Visi likę mačai žaidžiami užsienyje. Realiausios pasirinkimo galimybės – Kinija ir Kataras.
6. Sprendimas ir toliau atidėliojamas iki tol, kol padėtis šalyje normalizuosis.
7. Nustatyti birželio 30-ąją sezono pabaigos data. Būtent tuomet baigsis daugelio futbolininkų sutarčių galiojimas. Taip pat klubai užbaigs esamus kontraktus su rėmėjais, tarkim „Liverpool“ baigs partnerystę su „New Balance“ ir pradės bendradarbiavimą su „Nike“.
Akivaizdu, kad kiekviena iš šių alternatyvų turi akivaizdžių trūkumų ir futbolo asociacijai teks rinktis geriausią iš blogų variantų. Anot anglų žiniasklaidos, kol kas daugiausiai entuziastų turi ketvirtas pasiūlymų punktas.
Apie tai pirmadienį, remdamiesi savo neįvardintais šaltiniais, paskelbė net kelios žiniasklaidos priemonės. Maža to, ESPN pranešė, kad 2-4 divizionų stipriausių klubų vadovai yra nusiteikę sezoną atnaujinti birželio 6 dieną.
Tikėtina, kad per penktadienį vyksiančią didžiulę vaizdo konferenciją šią datą rimtai aptars ir „Premier“ lygos komandų atstovai.
„The Telegraph“ žurnalistas Jasonas Burtas skelbia, kad sezonas gali būti užbaigtas per penkias savaites, o tiksliau – 35 dienas. Tokiu būdu, kiekvieną savaitę komandos sužaistų po du mačus, bet žiūrovai į stadionus nebūtų įleidžiami. Žurnalistas daro prielaidą, kad tuščias tribūnas Anglijos stadionuose turėtume matyti iki vėlyvo rudens.
Anglijos futbolo asociacijos (FA) vadovai „Premier“ lygos atstovams jau pasiūlė ir Londono „Wembley“ stadioną. Taip pat siūlomas nacionaliniame futbolo centre Bartone esantis „St George's Park“ aikštynas.
Anot „The Times“ būtent šios dvi neutralios aikštės pasiūlytos sezono užbaigimui. Pranešama, kad visų klubų vadovai jau susitaikė su tuo, kad klubai likusią sezono dalį praleis tuščiose tribūnose. Visgi sutartis dėl transliavimo teisių yra pernelyg saldus kąsnis, kad jo būtų atsisakyta.
„Birželio ir liepos mėnesiais rungtynes bus galima stebėti tik per televiziją. Tikėtina, kad „Wembley“ stadione bus žaidžiamos net ketverios rungtynės per vieną dieną“, – savo neįvardintą šaltinį cituoja „The Times“.
Kodėl pasirinkti „Wembley“ ir „St George's Park“? Teigiama, kad svarbiausia yra kuo labiau apriboti futbolo komandų judėjimą tarp miestų. Londono stadionas yra Anglijos pietuose, nacionalinė komandos bazė – šalies viduryje. Žiūrovų stadionuose nebus, tad namų ir svečių komandų statusas tebūtų sąlyginis.
Neseniai „Wembley“ stadione buvo patiesta nauja veja, nes anglai ruošė stadioną „Euro 2020“ kovoms. Teigiama, kad dabar ši aikštė galėtų atlaikyti didžiules apkrovas, jei per dieną tektų organizuoti net keturis mačus.
Nacionaliniame futbolo centras Bartone turi net trylika aikščių, iš kurių penkios – su apšvietimu. Taip pat netoliese yra viešbutis su 228 kambariais, tad teoriškai jame būtų galima sutalpinti net apie dešimt komandų.
Visgi toks variantas būtų pasirinktas visišku apokalipsės atveju. Kol kas FA vadovai įsitikinę, kad galima rasti ir efektyvesnių komandų apgyvendinimo būdų.
„The Times“ visgi sunkiai įsivaizduoja „Premier“ lygą Bartone.
„Tikėtina, kad tokiu atveju „Premier“ lygos kovos primins priešsezonines ar draugiškas rungtynes. Ar toks produktas vertas 4,5 mlrd. svaro sterlingų. Įsivaizduokite, kaip tokiose aikštėse be žiūrovų „Liverpool“ švenčia čempionų titulą“, – rašo dienraštis.