Siaubingas elgesys: draugiškos futbolo rungtynės nutrauktos dėl rasizmo

Naujosios Zelandijos rinktinės futbolininkai atsisakė tęsti draugiškas rungtynes su Kataru dėl šios komandos žaidėjo rasistinių replikų.
Michaelas Boxallas
Michaelas Boxallas / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Rasizmas

„All Whites“ ėmėsi beprecedenčių veiksmų – jie atsisakė žengti į aikštę po pertraukos rungtynėse, kuriose pirmavo 1:0.

Vėliau Naujosios Zelandijos futbolo federacija išplatino trumpą pranešimą: „Michaelas Boxallas buvo rasistiškai užgauliotas Kataro žaidėjo pirmajame kėlinyje. Jokių oficialių veiksmų nebuvo imtasi, todėl komanda nusprendė neišeiti į aikštę.“

Priekyje Naujosios Zelandijos komanda buvo po Marko Atameničiaus įvarčio 17-ąją minutę.

Draugiškas mačas buvo žaidžiamas Ritzingo mieste Austrijoje, susitikimui vadovavo vietinis teisėjas Manuelis Schuttengruberis.

Prieš pat pertrauką Naujosios Zelandijos kapitonas Joe Bellas aktyviai diskutavo su arbitru, tačiau šio reakcijos nesulaukė.

Komentatorius Jacobas Spoonley teigė, kad rasistinių užgauliojimų sulaukęs komandos kapitonas yra „sąžiningas, tolerantiškas ir kantrus žmogus“.

„Visiškai suprantu, kodėl taip buvo pasielgta“, – sakė J.Spoonley.

Pritariamai į tokį komandos poelgį suragavo Naujosios Zelandijos žaidėjų sąjunga (NZPFA).