15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Skolose paskendę Gargždų „Bangos“ ir Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubai kovoja dėl išlikimo

Lietuvos futbolas ir finansinės bėdos yra neatsiejami palydovai. Pasibaigus Lietuvos futbolo A lygos sezonui poilsiauti prabangos neturi nė vienas klubas, tačiau dėl išlikimo sunkiausiai kovoja Gargždų „Banga“ ir Panevėžio „Ekranas“. Finansinės problemos, prasidėjusios dar sezono metu, pasiekė kritinę ribą. Ar klubams pavyks startuoti Lietuvos čempionate kitą sezoną?
„Ekranas“ – „Banga“
„Ekranas“ – „Banga“ / fkekranas.lt nuotr.

Į šį klausimą klubų atstovai pateikti atsakymo nedrįsta, tačiau į viešumą iškilusios klubų finansinės problemos neleidžia tikėtis laimingos pabaigos. Gargždų „Banga“ bando nutraukti ryšius su klubą prie žlugimo privedusiais investuotojais iš Rusijos, tačiau šie klubo palikti neketina. Panevėžio „Ekrano“ skoloms galo taip pat nematyti. Naujausias finansinis smūgis – UEFA paskirta 15 tūkst. eurų bauda.

Klubai, siekiantys kitą sezoną dalyvauti aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje, iki sausio 15 dienos turi pateikti finansines ataskaitas. Jau dabar yra aišku, kad Gargždų ir Panevėžio komandoms to padaryti nepavyks. Liks galimybė dėl licencijos kovoti tolesniuose etapuose, tačiau ar iš skolų neišbrendantys klubai yra verti varžytis aukščiausioje Lietuvos lygoje?

„Banga“ bando išsiskirti su rusais

Gargždų „Banga“ iškalbingai baigė sezoną A lygoje – į paskutines rungtynes su Vilniaus „Žalgiriu“ neatvyko ir iš Lietuvos futbolo federacijos sulaukė 10 tūkst. litų baudos.

Mesijais iš Maskvos patikėję Gargždų „Bangos“ futbolo klubo atstovai šiandien gailisi, kad klubas pateko į dar neregėtą dugną ne tik finansinėje sferoje, tačiau ir reputacijos prasme. Klubas šį sezoną buvo nubaustas už sutartas rungtynes ir prarado gerbėjų pasitikėjimą.

„Žiūrovų stadione sumažėjo nuo 1000 iki 50 žmonių paskutinėse rungtynėse“, – prisipažino fondo „Gargždų rėmėjas“ vadovas Nerijus Galvanauskas.

Fondas „Gargždų rėmėjas“ šiuo metu valdo 1/3 klubo akcijų, tačiau siekia nutraukti sutartį su kitus du trečdalius akcijų valdančiais investuotojais Dmitrijumi Ševčenka ir Dmitrijumi Baida ir perimti klubo kontrolę.

Tiesa, rusai trauktis nenori. „Jie visiškai sunaikino klubą. Per septynerius metus nieko panašaus nėra buvę: sutartų lažybų skandalų, pasitraukiančių žaidėjų ir taip suterštos reputacijos. Dėl neįvykdytų rusų įsipareigojimų norime nutraukti sutartį, tačiau to padaryti kol kas nepavyksta“, – aiškino N.Galvanauskas.

Anot fondo vadovo, visos klubo lėšos ir turtas yra areštuota. Tolesnė skolų likvidavimo eiga negali vykti, nes nesulaukiama ataskaitų iš minėtų investuotojų.

Tuo tarpu, tarpininku tarp lietuvių ir rusų esantis Vladlenas Grigorjevas dėl susiklosčiusios situacijos kaltino klubo administratorių Irmantą Lengviną: „Pinigų mes turime sočiai, bet tie pinigai nėra naudojami skoloms padengti. Kodėl? Aš nežinau. Reikia klausti administratoriaus. Jis viską administruoja. Aš negaliu užsakyti audito, nes už jį reikia sumokėti. Administratorius atsisako vykdyti tuos įsipareigojimus. Jis yra ir bankroto administratorius. Todėl tikriausiai taip ir elgiasi.“

Žiūrovų stadione sumažėjo nuo 1000 iki 50 žmonių paskutinėse rungtynėse.

Pats klubo administratorius I.Lengvinas patikino, kad jokių pinigų iš investuotojų negauta: „Negavome pinigų. Laukiame jų iš akcininkų ir klubo dalininkų. Yra du investuotojai Rusijos piliečiai, dėl kurių kilo konfliktas ir, matyt, dėl to dalininkai ir neįneša pinigų.“

N.Galvanauskas kaltina Rusijos investuotojų statytinį V.Grigorjevą, kuris nesprendžia klubo problemų: „Jie nepateikia reikiamos dokumentacijos, neužsako audito. Nors V.Grigorjevas save vadina direktoriumi, tačiau paprašytas pateikti 2015 metų viziją, neturėjo ką pasakyti.“

Sausio 20 dieną turėtų būti sprendžiamas klausimas dėl bankroto bylos iškėlimo klubui.

Iš sudėtingos situacijos klubą ištraukti bandantis N.Galvanauskas tikisi, kad gargždiškiai startuos kito sezono A lygoje, tačiau dabartinė situacija yra sudėtinga.

„Ekranas“ laukia išgelbėtojų

Daugkartinio šalies čempiono Panevėžio „Ekrano“ situacija ne ką geresnė. Nors klubas praėjusio sezono A lygoje užėmė šeštąją vietą, tačiau garantijos, kad komanda startuos kitą sezoną – nėra. Šiuo metu klubas neturi nei trenerio, nei suburtos komandos. To priežastys – finansinės.

Jau kelis metus besitęsiančios finansinės bėdos pagilėjo, kai „Ekranas“ sudarė sutartį su „Inter RAO“, tačiau ši kompanija vėliau atsisakė skirti paramą. Savivaldybė neskyrė klubui paramos pastaraisiais metais motyvuodama tuo, kad net milijonas litų buvo paskirtas Panevėžyje įsikūrusiai futbolo akademijai, kuri turi ryšių su klubu.

Šiuo metu klubas derasi su galimais investuotojais, kurie turėtų padengti visas skolas. 

Visgi gegužės mėnesį buvo surengtas viešas svarstymas, kuriame savivaldybės, klubo ir verslo atstovai ieškojo būdų miesto komandai išsaugoti. Tuomet buvo pasiūlyta fantastinė idėja Panevėžio miesto treko išlaikymą perduoti Vyriausybei. Atsikračiusi šios finansinės naštos Panevėžio miesto savivaldybė galėtų skirti „Ekranui“ iki 500 tūkst. litų. Tiesa, ši keista idėja nebuvo įgyvendinta.

Pasibaigus sezonui, Panevėžio ekipa sulaukė naujo smūgio. Skolose skendintis Panevėžio „Ekrano“ futbolo klubas dėl finansinės stebėsenos kriterijų pažeidimų negalės dalyvauti Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) klubinėse varžybose, jei į jas pateks per artimiausius dvejus metus, ir turės sumokėti 15 tūkstančių eurų baudą.

15min.lt nepavyko susisiekti su klubo prezidentu Aušriu Labinu, tačiau klubo atstovai tikino, kad šiuo metu klubas derasi su galimais investuotojais, kurie esą turėtų padengti visas skolas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais