Šokas C.Ronaldo ir Portugalijai – serbai keliauja į pasaulio čempionatą

Nuo suolo pakilęs ir per teisėjo pridėtą laiką pergalingą įvartį įmušęs Aleksandaras Mitrovičius nutildė „Estadio da Luz“ stadioną Lisabonoje.
Aleksandaras Mitrovičius
Aleksandaras Mitrovičius / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Serbijos futbolo rinktinė išvykoje 2:1 (1:1) nugalėjo Portugaliją su pačiu Cristiano Ronaldo ir užsitikrino vietą pasaulio futbolo čempionate.

Portugalams bilietą į kitų metų pirmenybes būtų garantavusios lygiosios. Maža to, šeimininkai pirmavo po Renato Sancheso smūgio jau 2 minutę.

Tačiau Dušanas Tadičius (33 min.) ir A.Mitrovičius (90+1 min.) pavogė pergalę ir šventę iš Portugalijos.

Nusivylęs C.Ronaldo skėsčiojo rankomis ir šaukė ant komandos draugų – garantuotas bilietas į Katarą išslydo pačioje rungtynių pabaigoje.

Antrą vietą A grupėje užėmusiems portugalams dėl kelionės į pasaulio čempionatą dabar dar teks pakovoti papildomose atkrintamųjų rungtynėse.

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Standings provided by SofaScore LiveScore

Įtampa iki paskutinės minutės išsilaikė ir B grupėje. Švedams reikėjo pergalės išvykoje prieš Ispaniją. Rezultatas iki 86 minutės buvo lygus.

Vis dėlto ispanai kontroliavo rungtynių eigą. Per visas rungtynes švedams jie nė sykio neleido pataikyti į savo vartų plotą, o Alvaro Morata (86 min.) pabaigoje padovanojo ir pergalę.

Pirmą vietą grupėje užėmę ispanai iškovojo tiesioginį kelialapį į planetos pirmenybes, o švedams, kaip ir portugalams, dar teks žaisti atkrintamąsias.