J.G.Baltaragis savo gyvenimą su šokiais susiejo 1964 m., kuomet tuometiniame Kauno politechnikos institute pradėjo lankyti šokių kursus, vėliau šoko „Sūkurio“ klube ir buvo vienas iš pirmųjų sportinių šokių entuziastų Lietuvoje. Per savo varžybinę karjerą J.G.Baltaragis keturis kartus (1967 m., 1968 m., 1971 m., 1972 m.) su partnerėmis tapo Lietuvos pirmenybių nugalėtoju, tarptautinių konkursų diplomantu, jam buvo suteikta tarptautinė meistriškumo klasė.
Vėliau J.G.Baltaragis kartu su žmona Vida Baltaragiene ėmėsi šokių pedagogų darbo, Kaune įsteigė sportinių šokių klubą „Rolo“ ir didelis būrys jų auklėtinių garsino klubo ir Lietuvos vardą. J.G.Baltaragis savo pedagoginės karjeros metu kelias dešimtis kartų buvo apdovanotas kaip Lietuvos čempionų ar pirmenybių nugalėtojų treneris.
Visi Lietuvos sportinių šokių bendruomenės nariai pažinojo J.G.Baltaragį ir kaip novatorišką, žingeidų ir aktyvų žmogų. Jis niekada nelikdavo nuošalyje, kuomet reikėdavo imtis iniciatyvos, priimti sprendimus: aktyviai dalyvavo Lietuvos sportinių šokių federacijos veikloje. Itin daug darbų nuveikė, tobulinant teisėjavimo kanonus – pats buvo ne tik nacionalinės, bet ir tarptautinės kategorijos teisėjas, varžybose atlikdavęs ir vyriausiojo bei techninio vertintojo pareigas. Ne vienas J.G.Baltaragio pasiūlymas, atliktas darbas stipriai prisidėjo prie sportinių šokių plėtros ir populiarinimo Lietuvoje.
J.G.Baltaragis daugeliui kėlė pagarbią nuostabą, nes beveik tris dešimtmečius kartu su sėkmingai puoselėjama veikla sportinių šokių srityje, kartu dirbo ir inžinieriaus, mokslininko darbą mokslinių tyrimų institute. Visur kartu dirbančių žmonių jis buvo gerbiamas už gebėjimą išsakyti tvirtą, ryžtingą nuomonę su pagarba oponentams.
Lietuvos sportinių šokių federacija ir bendruomenė nuoširdžiai užjaučia Baltaragių šeimą. Jonui Gintautui Baltaragiui liepos 31-ąją būtų sukakę 79-eri metai.