Čempionų lyga: „Žalgiris“ iš Kosovo parsiveža lygiąsias

Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pradėjo europinę kampaniją. Antradienio vakarą Prištinoje Lietuvos čempionai UEFA Čempionų lygos pirmajame atrankos etape egzaminavo stipriausią Kosovo komandą Terandės „Ballkani“ ir į sostinę parsiveža lygiąsias 1:1.
Oliveris Buffas
Oliveris Buffas / Elvio Žaldario nuotr.

Rungtynių pradžioje gerokai aktyvesni buvo šeimininkai. Beveik visas žaidimas vyko žalgirečių aikštės pusėje.

Savo tikslą Kosovo futbolininkai pasiekė jau 15-ąją minutę. Ermalas Krasniqi atliko trumpą perdavimą Nazmi Gripshi, kuris tiksliai smūgiavo į dešinįjį apatinį kampą – 1:0.

Pelnę įvartį „Ballkani“ futbolininkai nenusiramino. Kosovo čempionai ir toliau dominavo bei turėjo dar vieną vos ne šimtaprocentinę progą pasižymėti.

Visgi 25-ąją minutę savojo šanso sulaukė ir „Žalgiris“. Nicolasas Gorobsovas labai sėkmingai pakėlė kampinį ir niekieno netrukdomas Oliveris Buffas galva pasiuntė kamuolį į vartus – 1:1.

„Ballkani“ ir toliau buvo agresyvūs. 30-ąją minutę žalgiriečiams teko išmušti kamuolį nuo vartų linijos.

Prieš pat pertrauką žalgiriečiai gerokai atkuto. Žaidimas persikėlė į šeimininkų aikštės pusę, o 45-ąją minutę gana pavojingą smūgį atliko Saulius Mikoliūnas. Gaila, bet kamuolys sukirto tinklą iš išorinės pusės.

Po pertraukos pradėjo pliaupti lietus. Kamuolys vis dažniau užsilaikydavo aikštės viduryje.

Žaidimo tempas akivaizdžiai krito. Žalgiriečiai kiek ilgiau kontroliavo kamuolį bet sukurti kažko pavojingesnio niekaip nepavyko.

Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos liepos 12 d. nuo 19 val. Vilniuje, LFF stadione.

„Ballkani“ – „Žalgiris“ 1:1.
15' (1:0) Nazmi Gripshi
26' (1:1) Oliveris Buffas

FC Ballkani (Kos)Zalgiris (Ltu)

„Žalgiris“ (4-4-2): Edvinas Gertmonas; Petaras Mamičius, Nemanja Ljublsavljevičius, Mario Paveličius, Saulius Mikoliūnas; Fabienas Ourega, Oliveris Buffas, Nicolas Gorobsovas, Francis Kyeremeh; Josipas Tadičius, Renanas Oliveira.

„Ballkani“ (4-4-2): Stivi Frasheri; Armendas Thaqi, Lumbardhas Dellova, Bajramas Jashanica, Astritas Thaqi; Meritonas Korenica, Lindonas Emerllahu, Edvinas Kučas, Nazmi Gripshi; Ermalas Krasniqi, Albinas Berisha.