„A22 Sports Management“ kompanijos, kuris rūpinasi Superlygos įvaizdžiu, direktorius Berndas Reichartas drąsiai kalbėjo apie skandalingą projektą ir jo šviesią ateitį.
Visiškai naują lygą turėjo sudaryti 12 elitinių Europos klubų, o planas pirmą kartą paskelbtas 2021-ųjų balandžio mėnesį. Tiesa, jis subliuško per 48 valandas, kuomet atsitraukė „Premier“ lygos klubai, susidūrę su itin aštria vieša kritika.
Madrido „Real“, „Barcelona“ ir Turino „Juventus“ yra trys klubai, kurie vis dar nepasitraukė iš projekto.
„Projektas dar ir kaip gyvas, – sakė B.Reichartas. – Yra norinčių paskelbti, kad jis mirė, tačiau kai tai taip dažnai kartojama, kyla didžiulis įtarimas. Tikrai yra klubų Europoje, kurie mąsto kaip „Real“, „Juventus“ ar „Barcelona“, jie nori turėti galimybę pasidalinti savo svarstymais.
Nėra jokios abejonės, visi sutaria, kad futbole reikia reformų. Futbolas negali būti organizuojamas taip, kaip tai daroma dabar.“
FIFA ir UEFA organizacijos, savaime suprantama, yra nusiteikusios prieš Superlygos projektą.
„Niekas to nenori, išskyrus kelis klubus, kurie galvoja, kad futbolas – tai tik pinigai“, – teigė UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas.
Europos teisingumo teisme yra byla, kuria UEFA nori nubausti klubus, norėjusius nešti kudašių į Superlygą.
B.Reichartas mano, kad Superlyga galėtų startuoti 2024-25 metų sezone ar net anksčiau.
„Tai ilga kelionė, tačiau mes turime nori viską daryti žingsnis po žingsnio“, – kalbėjo Superlygos atstovas ir žadėjo, kad naujame projekte bus naudojamas sportinis principas. Būtent tai buvo vienas didžiausių kritikos kampų.
Taip pat B.Reichartas pabrėžė, kad Superlygos rungtynės nebus žaidžiamos savaitgaliais, tad nelies vietinių čempionatų.