Švedija smūgiu iš aikštės vidurio nukovė Prancūziją, Andora iškovojo istorinę pergalę

Pasaulio čempionato atrankos varžybų Europos zonoje sužaistos devynerios rungtynės A, B ir H grupėse. Sensacija užfiksuota Andoroje, kur šeimininkai iškovojo pirmąją pergalę po 13 metų. Latviai namuose buvo sumušti Portugalijos, Estija neatsilaikė prieš Belgiją.
Švedijos triumfas
Švedijos triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sensacija Andoroje ir latvių dugnas

Andoros futbolo rinktinė po vienintelio Marco Rebeso įvarčio 27-ąją minutę namuose 1:0 parbloškė Vengrijos rinktinę.

Tai buvo pirmoji Andoros futbolininkų pergalė oficialiose rungtynėse per 13 metų. Dar 2004 metų spalio mėnesį Andora namuose 1:0 buvo įveikusi Makedoniją.

Tiesa, šių metų vasario 22-ąją Andora draugiškose rungtynėse išvykoje 2:0 palaužė San Mariną, tad skaičiuojant visas rungtynes pavyko pasiekti dvi pergales iš eilės.

Latvijos sostinėje Rygoje svečiavosi Europos čempionai portugalai, kurie nepasigailėjo mūsų kaimynų ir iškovojo lengvą pergalę 3:0 (1:0).

Latviams pavyko atsilaikyti beveik visą pirmąjį kėlinį, tačiau 41-ąją minutę galiausiai pasižymėjo Cristiano Ronaldo. 63-ąją minutę jis įmušė antrąjį įvartį, o po keturių minučių asistavo Andre Silva taikliam smūgiui.

Po šios pergalės portugalai B grupėje ir toliau 3 taškais atsilieka nuo taip pat laimėjusios Šveicarijos. Po sensacingos Andoros pergalės latviai nukrito į grupės dugną.

C.Ronaldo įvartis
Antrasis C.Ronaldo įvartis
A.Silva įvartis

Švedijos antausis Prancūzijai

Bene įdomiausia vakaro dvikova vyko Stokholme, kur švedai priėmė A grupės lyderę ir Europos vicečempionę Prancūziją ir po įspūdingo įvarčio paskutinėmis sekundėmis šventė pergalę 2:1 (1:1).

Pirmąjį įvartį 37-ąją min. pelnė nuostabią formą rinktinėje demonstruojantis Olivier Giroud. Su 27 įvarčiais jis rezultatyviausių prancūzų įskaitoje pasivijo aštuntoje vietoje esantį Karimą Benzemą.

O.Giroud įvartis

Labai gražų prancūzo įvartį jau 43-ąją minutę ne mažiau įspūdingu smūgiu niekais pavertė Jimmy Durmazas. Prancūzų „Toulouse“ klube žaidžiančiam saugui tai buvo trečiasis įvartis rinktinėje.

J.Durmazo įvartis

Jau per teisėjo pridėtą laiką suklydo prancūzų vartininkas Hugo Llorisas. Jo išmuštas kamuolys pažeme nuskriejo iki vidurinės linijos ir švedas Ola Toivonenas įspūdingu smūgiu iš savo aikštės pusės įmušė pergalingą įvartį.

Pergalingas švedų įvartis

Kitose grupės rungtynėse Liuksemburgo futbolininkai svečiavosi Roterdame, kur 0:5 (0:2) pralaimėjo Nyderlandų rinktinei.

Asmeninį rekordą pasiekė 33-ąją gimtadienį švenčiantis Wesley Sneijderis, tapęs daugiausia rungtynių Nyderlandų rinktinėje sužaidusiu futbolininku. Tai buvo 131-osios W.Sneijderio rungtynės ir jis vieneriomis pralenkė legendinį vartininką Edwiną van der Sarą.

A.Robbeno įvartis

Pirmąjį įvartį olandai įmušė 21-ąją minutę, kai pasižymėjo Arjenas Robbenas, o po 13-os minučių įmušė ir rekordininkas W.Sneijderis.

W.Sneijderio įvartis

Antrajame kėlinyje olandai pasižymėjo dar tris kartus ir po mačo džiaugėsi Baltarusijos pergale prieš Bulgariją. Šis rezultatas olandams A grupėje leido pakilti į trečiąją vietą, tačiau Švedijos pergalė prieš prancūzus jiems labai neparanki.