Švedijos čempionams antausį tėškęs V.Čeburinas: „O mes juk – Lietuvos čempionai“

Sausakimšas stadionas, įtempta kova, nuostabi pergalė 1:0 – taip prasidėjo Čempionų lygos antras atrankos etapas Vilniaus „Žalgiriui“, besivaikančiam dar vieną europinę svajonę. Vladimiras Čeburinas, kaip įprasta, buvo ramus ir šalia aikštės, ir spaudos konferencijoje, tačiau baigęs ilgą pokalbį su žurnalistais pakėlė rankas į viršų ir sušuko: „Su pergale!“

Švedijos čempionai „Malmo“ futbolininkai laikomi aiškiais poros su „Žalgiriu“ favoritais, tačiau šį statusą reikia įrodyti aikštėje, ko padaryti svečiams per 90 minučių taip ir nepavyko.

Pirmajame kėlinyje praėjusių metų Čempionų lygos dalyviai, grūmęsi su „Chelsea“, „Juventus“ ir „Zenit“ grupių etape, kaip reikiant vargo Vilniuje.

Per pirmas 45 minutes didžiausias gaisras kilo prie „Malmo“ vartų. 10-ąją minutę atrodė, kad kamuoliui buvo sunkiau neįkristi į vartus nei atsidurti juose, tačiau „Žalgirio“ pastarųjų rungtynių herojus Mathiasas Oyewusi nepelnė įvarčio neįtikėtinai dėkingoje situacijoje, o netrukus Renano Oliveiros smūgį galva atrėmė vartininkas. Prie varžovų vartų kilo didžiulė sumaištis, stadionas aikčiojo, tikėdamasis šventės. Deja, ji neatėjo.

„Ne tik Oyewusi ten buvo, bet ir kiti žaidėjai. Kamuolys tiesiog privalėjo patekti į tinklą. Kai neįmušėme, niekas negalėjo tuo patikėti. Bet dėl to ir mylime šį sportą – dėl panašių, neįtikėtinų momentų“, – po mačo prisiminė nuostabų šansą V.Čeburinas.

„Nežinau, kas ten nutiko, atrodė keistai, nes kamuolys jau buvo ant linijos, – epizodą komentavo kapitono raištį ryšėjęs argentinietis Nicolas Gorobsovas. – Net nežinau, kaip tai paaiškinti.“

Vis dėlto šventė galiausiai užsuko. 49-ąją minutę tribūnos tiesiog sprogo nuo triukšmo LFF stadione. Fabienas Ourega po puikios atakos baudos aikštelės kampe vienu judesiu suklaidino Peru rinktinės saugą Sergio Peną ir nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį po skersiniu. Vartininkas net nekrustelėjo – šansų išgelbėti komandą jis neturėjo.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Čempionų lygos atrankos rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ – „Malmo“

V.Čeburinas, tribūnoms šėlstant, tradiciškai buvo ramus. Kazachas plojo savo auklėtiniams, bet suprato – tai tik didelio darbo pradžia.

Po praleisto įvarčio „Malmo“ didino ir taip nemažą spaudimą prie Lietuvos čempionų vartų. Įtampa buvo tokia didelė, kad eilinį kartą neatlaikė LFF stadionas – 80-ąją minutę užgeso šviesos, dingo apšvietimas.

Netrukus į aikštę važiavo neštuvai, kai Renanas Oliveira, antrajame kėlinyje turėjęs ir gerą progą pasižymėti, pats po keitimo išeiti ant suolo nebesugebėjo. Bet per kančias – į žvaigždes.

„Žalgiris“ šventė sunkią, bet itin svarbią pergalę – po savaitės Švedijoje Lietuvos čempionams reikės išlaikyti pranašumą. Jei tai pavyktų padaryti, vilniečiai pasiektų tai, apie ką svajojama dešimtmečius – patektų bent į Konferencijų lygos grupių etapą.

15min paklaustas, koks jausmas išrašyti tokią pamoką Švedijos čempionams, V.Čeburinas nesikuklino: „O mes juk – Lietuvos čempionai. Tokiame turnyre žaidžia tik čempionai: Švedijos, kitų šalių. Bet laimėti prieš čempioną – labai smagu.“

Pačioje savo kalbos po rungtynių pradžioje „Žalgirio“ treneris nusilenkė prieš žiūrovus, kurie nepaliko nė vienos laisvos vietos LFF stadione pirmą kartą nuo 2018-ųjų, kai Lietuvoje svečiavosi „Sevilla“.

„Noriu pasveikinti sirgalius, labai malonu žaisti tokioje atmosferoje. Nuostabu, labai malonu. Galvoju, kad Švedijoje bus daugiau mūsų priešininkų palaikymo, bet tai mums ir pliusas, ir minusas“, – kalbėjo V.Čeburinas.

„Bravo, bravo žaidėjams, jie atidavė viską ir milžiniškas „ačiū“ žiūrovams, – tęsė treneris. – Buvo atkarpa, kai varžovai turėjo iniciatyvą, kai leidome žaisti savo pusėje, bet bandėme kontratakuoti. Mačas buvo neblogas abiem komandoms. Žinome, kad visi daro išvadas, kitos rungtynės bus tik sunkesnės.“

Prisiminęs rungtynių pradžios vilniečių progų laviną „Malmo“ treneris Milošas Milojevičius teigė, kad jo komanda buvo šokiruota, bet V.Čeburino tai pernelyg nenustebino.

„Atleiskite, bet prie tokių žiūrovų juk buvome pasiruošę parodyti gerą žaidimą, parodyti viską, ką galime“, – su šypsena kalbėjo kazachas.

Treneris akcentavo, kad žiūrės ir šias, ir ankstesnes „Malmo“ rungtynes, bandys dar kartą analizuoti varžovų žaidimą, nuspėti, kokių pakeitimų galima tikėtis Malmėje.

„Dabar galime sakyti, kad klaidų buvo šen bei ten. Varžovams suteikėme daug erdvių, galimybių atakuoti, reikia tai išspręsti ir judėti tolyn. Švedijoje bus sunku, juos į priekį stums sirgaliai, bet būsime pasirengę. Laikysimės plano, ką darėme ir šiandien, bei bandysime pateikti siurprizų, kad nustebintume varžovą, bet kad ir patys pernelyg nenustebtume“, – užbaigė V.Čeburinas.

Medžioklė tęsiasi.

Kištukiniai lizdai su USB jungtimi: ekspertas pataria, ką reikia žinoti prieš perkant