Titulą pasiėmė patys: svetur nesižvalgę Madrido „Atletico“ – „La Liga“ čempionai

Šeštadienį paskutiniajame „La Liga“ pirmenybių ture sprendėsi čempiono klausimas. Situacijos šeimininkais buvęs Madrido „Atletico“ nusprendė pats išspręsti visus reikalus ir nesižvalgyti svetur – Diego Simeones ekipa svečiuose 2:1 palaužė „Valladolid“ bei tapo 2020-2021 metų sezono čempione.
Kieranas Tripieras ir Luisas Suarezas
Kieranas Tripieras ir Luisas Suarezas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Septyni 38-ojo „La Liga“ turo mačai prasidėjo vienodu laiku, o tarp jų – ir dviejų Madrido klubų lenktynės dėl čempiono trofėjaus.

Pirmosios 45 minutės į visiems rūpimą klausimą atsakyti negalėjo, mat abu pirmenybių lyderiai prasileido netikėtus įvarčius į savo vartus ir atsiliko 0:1.

Visgi po pertraukos į aikštę sugrįžusi D.Simeones kariauna išėjo su vienu tikslu – pasiimti taip trokštamo titulo.

57-ąją minutę Angelis Correa rezultatą išlygino, o 67-ąją minutę svečius į priekį išvedė Luisas Suarezas.

„Atletico“ išlaikė pranašumą iki pat susitikimo pabaigos ir nesidairydami svetur pradėjo švęsti iškovotą titulą.

O kitame stadione – dramatiška „Real“ pergalė rezultatu 2:1 prieš „Villareal“, nugalėtojų ekipai nesuteikusi beveik jokio džiaugsmo.

Įdomu tai, kad karališkasis klubas antrajame kėlinyje išlyginamąjį įvartį pelnė beveik identišku laiku (58 min.), kaip tai padarė ir „Atletico“, tačiau po ilgos VAR peržiūros Karimo Benzema tikslus smūgis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Prancūzas pasižymėjo, tačiau tik pačioje rungtynių pabaigoje – 87 min. Antrą pridėtą teisėjo minutę pergalę jiems išplėšė Luka Modričius, bet titului to buvo per maža.

Galutinėje rikiuotėje čempionai finišavo su 86, o „Real“ – 84 taškais.

„Atletico“ klubas „La Liga“ pirmenybes laimėjo 11-tą kartą klubo istorijoje ir pirmą sykį nuo 2013-2014 metų sezono.

Daugiausiai trofėjų savo lentynoje tebeturi „Real“ (34), po jų seka „Barcelona“ (26).

Būtent pastarieji vietiniame fronte finišavo ant trečiojo laiptelio, savo sąskaitoje turėdami 79 taškus.

Katalonai „La Liga“ finiše net ir be Lionelio Messi 1:0 nugalėjo „Eibar“, o pergalingą įvartį jiems padovanojo Antoine'as Griezmannas (81 min.).