– Su sportininkais dirbote toli gražu ne pirmą kartą. Sakykite, ar ši fotosesija turėjo išskirtinių savybių? – paklausėme sportoakimirka.lt fotografo A.Četkausko.
– Visada galima išskirti fotosesijas, kurios yra daromos su vyrais ir moterimis. Merginos yra gerokai drąsesnės, labiau pratusios dirbti su grožiu, todėl man rengti „Žaviausios sportininkės konkursą“ buvo labai paprasta.
Su vyrais tokį konkursą surengti būtų sunkiau (juokiasi), nes nemažai daliai vyrų sportininkų trūksta drąsos. Todėl mano, kaip fotografo, tikslas padėti žaidėjams įsijausti į modelio darbą.
Kalbant konkrečiai apie šią fotosesiją, tai kolegė Ilona Šilenkova, retušavusi Justino Januševskio nuotraukas, teigė, jog jis turi įdomius veido bruožus, todėl galėtų būti modelis.
Dar vienas įdomus dalykas buvo tas, kad kol aš fotografavau žaidėjus fotoaparatu, jie laukdami eilės, tą patį darė telefonais (šypsosi).
– Ar futbolininkai išsiskiria iš kitų sportininkų?
– Reikia atskirti du dalykus: kai futbolininkas fotografuojamas aikštėje ir fotosesijoje. Sporto fotografija ir studijinė fotografija yra du visiškai skirtingi fotografijos žanrai. Šioje fotosesijoje norėjosi kuo labiau tuos žanrus suartinti.
Tada iškilo problema, kaip sugalvoti kuo daugiau skirtingų žaidėjų pozų, kad jos nesikartotų. Pagelbėjo faktas, kad nuo sezono pradžios fotografuoju visas „Trakų“ namų rungtynes – tad tereikėjo pritaikyti vaizduotę ir prisiminti, kaip futbolininkai elgėsi aikštėje.
– Su kuriais žaidėjais buvo dirbti lengviausia? Su kuriais sunkiausia?
– Nebuvo sunku. Galbūt, dėl kalbos barjero, kiek ilgiau legionieriams teko aiškinti, ko iš jų noriu. Visi žaidėjai buvo linksmi ir gerai nusiteikę. Tikiu, kad daugeliui tai buvo maloni pramoga.
Lengviausiai sekėsi dirbti su Deividu Česnauskiu, nes jis turėjęs nemažai fotosesijų. Šįsyk su juo atvyko žmona Vaida, kuri būdama šalia bėrė puikius patarimus. Jautėsi, kad ne pirmą kartą fotografavosi Povilas Malinauskas.