08 06 /21:23

Įvarčio neužteko: tragiškai mačą pradėjęs „Panevėžys“ krito prieš „Maccabi“

Pralaimėjimu UEFA Europos lygos atrankos varžybas pradėjo „Panevėžio“ futbolo klubas, kuris 1:2 nusileido Izraelio čempionams Tel Avivo „Maccabi“.

Su „Maccabi“ futbolininkais panevėžiečiai žaidė Vilniaus LFF stadione, nes Panevėžio stadionas neatitinka reikalavimų.

Mačą panevėžiečiai pradėjo tragiškai: gynyboje daug skylių turėję lietuviai per pirmąsias 10 minučių praleido net du įvarčius. Pirmasis krito jau trečiąją minutę, kuomet puslaisvis buvo paliktas Doras Peretzas, kuris sėkmingai smūgiavo į vartus.

Ilgai netrukus – 10-ąją minutę įkrito ir antrasis. Šįkart po puikaus perdavimo į baudos aikštelę pasižymėjo Doras Turgemanas (2:0).

Ir didžiąją mačo dalį Izraelio ekipa valdė situaciją, kamuolį ir dažniau kūrėsi progas nei „Panevėžys“. Tačiau šansas atsivėrė, kuomet puikiai kamuolį sukontroliavęs o Sivertas Gussias įmušė gražų įvartį.

Paskutinėmis mačo akimirkomis panevėžiečiai dar susikūrė puikią progą pasižymėti, tačiau 95-ąją minutę Marko Benetos smūgį atrėmė Izraelio ekipos vartininkas ir svečiai laimėjo.

Tam, kad prasibrautų į Europos lygą, „Panevėžys“ turės įveikti du etapus. Jei nori žaisti bent jau UEFA Konferencijų lygoje, panevėžiečiai turės laimėti viename iš likusių dviejų etapų.

Atsakomasis mačas Budapešte bus žaidžiamas rugpjūčio 15 d. 21.30 val. Lietuvos laiku.

Rungtynių eiga:

1 min.: Mačas prasideda.

3 min.: Apmaudu... Bet pirmasis įvartis krenta į Panevėžio ekipos vartus vos trečiąją mačo minutę. Doras Peretzas lieka puslaisvis baudos aikštelės prieigose ir kamuolys nuo skersinio skrieja į vartus... 0:1.

8 min.: Varžovai kuria dar vieną pavojingą epizodą po kampinio. Su galva smūgiuoja Nachmiasas, tačiau vartus gelbsti Vytautas Černiauskas.

10 min.: Košmaras... Panevėžiečių skylėta gynyba toliau yra gliaudoma ir po puikaus perdavimo į baudos aikštelę Tel Avivo komandos futbolininkas Doras Turgemanas muša dar vieną įvartį. Reikia atsibusti.

15 min.: Pirmasis pavojingas panevėžiečių sukurtas epizodas. Ernestas Veliulis antru lietimu iš baudos aikštelės smūgiuoja kaire koja, tačiau kamuolys skrieja virš vartų.

26 min.: Dar vienas pavojingas epizodas prie Panevėžio ekipos vartų, tačiau vartus vėl gelbsti V.Černiauskas.

37 min.: Noelis Mbo griauna varžovą ir užsidirba geltoną kortelę.

45 min.: Baigiasi pirmasis kėlinys.

45 min.: Prasideda antrasis kėlinys.

51 min.: Pavojingas smūgis link panevėžiečių vartų, tačiau Sagivas Jehezkelis netikslus.

54 min.: Geltona kortelė už grubų žaidimą panevėžiečių žaidėjui Jovanui Čadženovičiui.

56 min.: Kamuolį perėmęs N.Mbo liko beveik vienas prieš vartus, tačiau paskutinę sutrukdęs varžovas nutraukė ataką ir viltys sušvelninti rezultatą dužo.

58 min.: Netrukus N.Mbo keičiamas. Vietoje jo žengia Sivertas Gussias. Nicolasą Gorobsovą keičia Amine Benchaibas.

70 min.: Įvartis! Tel Avivo ekipa atsipalaidavo, o S.Gussias, persivaręs kamuolį per pusę aikštės, muša į vartus. Panevėžiečiai vis dar gyvi! 1:2.

90 min.: Pridedamos 4 minutės.

90+5 min.: Panevėžiečiai dar susikuria puikią progą, tačiau Marko Benetos smūgį atremia vartininkas. Mačas baigiasi.