Užgesus gaisrui, Alytaus meras skelia futbolo žiežirbą, kurios gali neužtekti

Alytuje pastarosiomis savaitėmis netilo kalbos apie milžinišką gaisrą, pridariusį daugybę nuostolių, o kiek aprimus aistroms ir užgesus liepsnoms, miesto meras Nerijus Cesiulis prie derybų stalo sėdo siekdamas įskelti kiek malonesnę – futbolo žiežirbą.
Alytaus „Dainava“ ir Nerijus Cesiulis
Alytaus „Dainava“ ir Nerijus Cesiulis / nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt ir 15min

Reprezentacinė ir gausiai Lietuvos mastais palaikoma Alytaus „Dainava“ nuo atsikūrimo 2016-siais iki šiandienos nerungtyniauja aukščiausioje šalies futbolo lygoje.

Antrajame pagal pajėgumą Lietuvos čempionate alytiškiai pernai iškovojo sidabrą, o šiemet užėmė ketvirtąją vietą.

Nors Alytuje stūkso vienas geriausių stadionų šalyje, „Dainava“ vis dar nesugeba praverti A lygos durų.

nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt/Alytaus „Dainava“
nuotr. Domanto Aleksyno/dfkdainava.lt/Alytaus „Dainava“

Pirmadienio vakarą Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio paskyroje feisbuke atsirado įkvepiantis įrašas, skelbiantis, esą tikslas – išvesti „Dainavą“ ne tik į A lygą, bet galbūt ir į tarptautinę areną.

Kaip pranešama N.Cesiulio įraše, prie bendro stalo buvo susėdę visi suinteresuoti miesto futbolo atstovai.

„Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis. Padarykim neįmanoma!“, – socialiniame tinkle ambicijų nestokojo Alytaus meras.

15min susisiekus su N.Cesiuliu, jis kiek plačiau papasakojo apie vykusį miesto futbolo bendruomenės susitikimą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nerijus Cesiulis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Nerijus Cesiulis

„Mūsų futbolo bendruomenė nėra vieninga, – pasakojo Alytaus meras. – Yra klubai, yra vaikų treneriai, yra įstaigos, Sporto rekreacijos centras ir t.t. Visi tą paklodę tampo į visas puses ir įrodinėja, kad yra geriausi.“

Mero teigimu, šiuo metu ne visiems vaikams yra sudarytos vienodos sąlygos sportuoti. Esą vieni į sporto sales gali patekti triskart per savaitę, o kitur sportuojantys – palikti ant ledo.

„Mano iniciatyva buvo pakviesti visus žmones ir tiesiog padiskutuoti, ką mes turime daryti kitaip, ką turime daryti futbolui, kad augintumėme čempionus ir eitumėme į aukščiausią lygą“, – sakė N.Cesiulis.

Susirinkę futbolo bendruomenės atstovai išgirdo ir juos kiek prajuokinusį klausimą: kiek reikia savivaldybei prisidėti, kad Alytaus „Dainava“ taptų A lygos čempione ir pralenktų Marijampolės „Sūduvą“?

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Triumfo akimirka
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Triumfo akimirka

„Visi pasijuokė, bet mano klausimas buvo labai rimtas. Po to prasidėjo kalbos, kad čia ne piniguose esmė, o parengime, vaikuose, jų ugdyme.

Gal ta ambicija atrodo juokinga, gal kažkada prieš 10 metų Marijampolės komanda irgi išsikėlė tikslą tapti čempionais, o dabar matome pasiekimus. Tai yra ilgas darbas, investicijos į futbolą, vaikus. Man, kaip jaunam merui, norisi ambicijos, siekio. Kodėl mes negalime būti čempionais? Jei nenori būti čempionu, gal išvis nereikia dalyvauti?“, – klausė meras.

Kodėl mes negalime būti čempionais? Jei nenori būti čempionu, gal išvis nereikia dalyvauti?

„Dainava“ taip pat sureagavo į anksčiau minėtą mero įrašą feisbuke. Klubas pabrėžė, kad praėjusį sezoną savivaldybė skyrė 55 tūkstančius eurų. Palyginimui, Marijampolės savivaldybė šiais metais „Sūduvai“ atseikėjo 180 tūkst. eurų.

„Šiemet buvo 55 tūkstančiai, po to dar šiek tiek pridėjome. Kitais metais? Žiūrime, skaičiuojame. Norime, kad kasmet jis (finansavimas – aut. past.) po kažkiek padidėtų. Be abejo, tai priklausys ir nuo rezultatų, – sakė N.Cesiulis, pabrėžęs, kad, jei „Dainava“ būtų A lygos čempionė kaip „Sūduva“, Alytaus savivaldybė rastų ir daugiau nei šiuo metu Lietuvos čempionams skiria Marijampolės valdžia. – Jei reikės finansavimo, mes 67 milijonų biudžete rasime nesudėtingai.“

Tiesa, vėliau N.Cesiulis nuo finansų klausimo kiek nusisuko ir tikino, kad futbole ne pinigai yra svarbiausi.

Be abejo, tai priklausys ir nuo rezultatų

„Kalba turėtų prasidėti nuo norų, tikslų, siekių, galimybės prisitraukti ar užsiauginti gerus futbolininkus, o tik tada kalbėti, kiek savivaldybė duos. Mes turime parodyti rezultatą, o tada jau kalbėti apie pinigus“, – aptakiai sakė Alytaus meras.

15min paklaustas, dėl kokių gairių buvo susitarta per susirinkimą, N.Cesiulis paminėjo sporto salių pasidalijimo klausimą. Meras taip pat užsiminė apie norą statyti dengtą maniežą, atidaryti mokyklų sporto sales savaitgaliais.

Nors mero pareiškimai apie „Dainavą“ kaip A lygos čempionę skamba ambicingai, kiek kitaip į situaciją žiūri pats Alytaus klubas.

nuotr. Agnetos Mikelionytės/DFK „Dainava“/Alytaus „Dainava“
nuotr. Agnetos Mikelionytės/DFK „Dainava“/Alytaus „Dainava“

„Dainavos“ akademijos vadovas Rimas Kantaravičius yra patenkintas N.Cesiulio požiūriu, bet, jo teigimu, jau ilgai mieste trūksta politinės valios.

Pagrindinis Alytaus klubas nėra patenkintas, kad su miesto valdžia nėra sudarytas ilgalaikis veiklos planas ir nustatyta vizija. R.Kantaravičiaus teigimu, yra apstu pavyzdžių, kai, kol savivaldybė remia komandą, ši laikosi, o finansavimui nutrūkus – užslenka bankroto šmėkla. Būtent tas ir atbaido klubą nuo žingsnio į A lygą, kurioje keliami aukšti finansiniai reikalavimai.

Vienas iš „Dainavos“ klubo norų – valdyti Alytaus stadioną, kurio veiklą šiuo metu kuruoja Sporto ir rekreacijos centras. Savivaldybės įstaiga ne tik nustato, kas gali stadionu naudotis, bet ir sprendžia, ar į rungtynes galima pardavinėti bilietus.

„Pats klubas galėtų tą stadioną prižiūrėti miestui ir užsidirbti pinigų už savo darbą. Jie sprendžia, ar pardavinėti leidžiama bilietus, ar ne. Kol tokie klausimai yra, kol mes tam stadione esame kaip svečiai... Šiais metais buvo kuriozinis atvejis, kad žaidžiame savo stadione, bet prieš rungtynes treniruotės negalime padaryti. Kodėl? Todėl, kad taip nusprendė, kas prižiūri stadioną“, – pasakojo R.Kantaravičius, vardinęs pavyzdžius, kuriuose Lietuvos miestuose patys klubai yra atsakingi už stadiono veiklą.

Prieš rungtynes treniruotės negalime padaryti. Kodėl? Todėl, kad taip nusprendė, kas prižiūri stadioną

Beje, kaip pasakojo „Dainavos“ futbolo akademijos direktorius, Sporto ir rekreacijos centras turi teisę rezervuoti mokyklų sales, į kurias akademijos vaikai taip ir nepatenka arba patenka itin nepatogiu metu.

„Pas mus akademijoje yra 300 vaikų, daug atėjo iš darželių praėjusiais metais, tai pirmokų–trečiokų turime 150. Į tas sales mes su vyresniais neidavome, lauke sportuodavome, bet mažiukams kaip ir reikėtų retkarčiais ten patekti. Bet meras tikrai pirmą kartą geranoriškai žiūri. Nežinau, ar jam pavyks perlaužti tuos valdininkėlius, bet gal ir pavyks“, – vylėsi R.Kantaravičius.

Dėl tokių problemų ir neužtikrinto ilgalaikio finansavimo kol kas „Dainava“ ir nesiryžta praverti A lygos, į kurią buvo kviečiama, durų.

„Reikia užbaigti susikurti struktūrą, kuri kaip ir sukurta: akademija, treneriai, tęstinumas. Su savivaldybe susitarti dėl ilgalaikės programos: ką jie gali padaryti, ką mes? Manau, galime gerų rezultatų pasiekti“, – sakė „Dainavos“ akademijos direktorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai