Mažeikių ROMAR, Klaipėdos „Atlantas“, Šiaulių „Kareda“, „FBK Kaunas“ – šiems klubams Lietuvoje 1994–2000 metais atstovavo N.Barasa. Ir tuomet patraukė į užsienį, o tiksliau – Rusiją.
Samaros „Krylja Sovetov“, Toljačio „Lada“, Vladikaukazo „Alanija“ klubuose penkerius metus praleido lietuvis, tuomet dar keletą sezonų sužaidė Edinburgo „Hearts“ ir dėl traumų baigė karjerą.
Propagandiniam Rusijos portalui interviu davęs N.Barasa pasakojo, kad, pakabinęs futbolo batelius, patraukė į Samarą ir pradėjo verslą. Iš ten kilusi buvusio žaidėjo žmona, ten jis susilaukė dukros. Beje, buvusio futbolininko atžala dabar studijuoja Strasbūre.
Žurnalistas klausė N.Barasos, ar jis laiko save rusu.
„Žinoma, taip. Patikėkite, turiu su kuo viską palyginti. Gyvenau Škotijoje. Rusai yra labai konkretūs, jie arba tave priima ir apkabina, arba siunčia ant trijų raidžių. Čia ne taip, kaip Europoje“, – tikino buvęs rinktinės futbolininkas.
Tad Rusija, dabar vykdanti brutalų karą Ukrainoje, apglėbė save rusu laikantį lietuvį.
„Ir išbučiavo“, – kvatojo interviu N.Barasa, prasitaręs, kad praėjusiais metais siūlėsi savo viešbučiuose apgyvendinti „pabėgėlius“ iš apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų.
N.Barasa pasakojo sulaukęs įvairių Lietuvos žmonių reakcijų dėl to, kad pasirinko gyventi Rusijoje: „Buvo visko. Ir mes visi suprantame dabartinę situaciją. Bet yra tokių, kuriuos pažįstu 20–30 metų. Labai maža dalis tokių žmonių nuo manęs nusigręžė. Tad mes pasiskambiname, esame draugai. Vis dėlto turiu savo gyvenimą, tad kodėl turėčiau kažkieno patarimų klausyti.“
N.Barasa Lietuvoje nėra buvęs devynerius metus, tačiau socialiniuose tinkluose matoma, jog santykiai nutrūkę tikrai ne su visais buvusiais bendražygiais. Štai Rusijoje dirbančio futbolo agento Valerijaus Mižigurskio 2021-ųjų spalį įkeltoje nuotraukoje matome ir N.Barasą, ir dabartinį Lietuvos rinktinės trenerį Edgarą Jankauską.
Būtent šia nuotrauka savo interviu iliustravo ir Rusijos propagandinis sporto naujienų portalas.
„Kai šeima čia, nėra reikalo nuobodžiauti. Pirmi metai, taip, nebuvo lengvi. Prieš tai dažnai žaidžiau rinktinėje, tad parvykdavau namo. Žinoma, kartais smagu parvykti ir suvalgyti cepelinų – nacionalinio lietuviško maisto. Beje, mano žmona kartais pagamina ko nors lietuviško“, – pasakojo N.Barasa.
Tuomet žurnalistas paklausė apie požiūrį į Rusiją Lietuvoje.
„Tiesiog pumpuojama propaganda. Kai aš žaidžiau, kiek lietuvių buvo Rusijoje? Daug, sakykim. Ir nepaisant to fakto, kad Lietuva – labai maža šalis. Mane į rinktinę pakvietė tik tada, kai įkėliau koją į Rusijos lygą. Viskas eina iš politikų, namų virtuvėse nieko neigiamo (apie Rusiją – aut. past.) neišgirsi.
Mano laikais visi norėjo čia atvykti. Čia kiti pinigai, kitas lygis. Svarbiausia, kad Rusijoje buvo galima uždirbti pinigų darant tai, ką myli“, – kalbėjo N.Barasa.