Tik 2015 metais įkurtas ir vos penktą sezoną aukščiausioje šalies lygoje žaidžiantis „Panevėžio“ futbolo klubas užkopė į pačią A lygos viršūnę, nuo sosto nuvertęs triskart turtingesnį Vilniaus „Žalgirį“.
Šio istorinio žygdarbio kūrėjai tvirtai spaudė vienas kitą glėbyje, o B.Vaitiekūno akyse ėmė kauptis ašaros.
Savo įrodė ir 42-ejų D.Česnauskis. Prieš penkerius metus, tik pakabinęs futbolininko batelius ant vinies, sporto direktoriumi pirmiausia jis tapo būtent Vilniaus „Žalgiryje“.
Tik užsibūti Vilmos Venslovaitienės karalystėje jam nepavyko.
„Žinojau, kaip negražiai Deividas išsiskyrė su „Žalgiriu“, ir pasikviečiau jį prisijungti prie mūsų. Jis irgi turėjo ambicijų tapti čempionu. Ir save parodyti, ir įrodyti, – 15min teigė B.Vaitiekūnas. – Ir jis tai padarė.“
„Šią pergalę brandinome trejus metus, – papildė D.Česnauskis. – 2020-aisiais, išėjęs iš „Žalgirio“, ieškojau savęs. Ieškojau vietos, kurioje galėčiau prisidėti savo pažintimis, idėjomis, futbolo matymu. „Panevėžys“ priėmė, suteikė man galimybę. Esu dėl to labai dėkingas.“
Būtent D.Česnauskis pernai į Aukštaitijos sostinę atvežė Gino Lettieri. 56-erių italų specialistą, kurį kvietė į Lietuvą dar dirbdamas ir Vilniuje.
Oficialiai jokių pareigų neužima
- Futbolo agentu po išsiskyrimo su Vilniaus „Žalgiriu“ tapęs D.Česnauskis „Panevėžio“ klube jokių oficialių pareigų neužima.
- „Jis mums padeda be jokio atlygio, be nieko, – sakė B.Vaitiekūnas. – Taip, gauna procentus nuo savo atstovaujamų žaidėjų, bet jo darbas tuo nesibaigia. Jis nuolat bendrauja su futbolininkais, su G.Lettieri.“
- Didelė dalis auksinio „Panevėžio“ žaidėjų – D.Česnauskio klientai arba jo pasiūlyti, surasti futbolininkai.
- „Esame sutarę procentą už atvežtą žaidėją. Normalu tarp konsultuojančio žmogaus ir klubo. Tai – vienintelis mano atlygis „Panevėžyje“, – sakė D.Česnauskis.
Apie saldžios pergalės paslaptis, savo ir „Panevėžio“ ateitį, patirtį Vilniaus „Žalgiryje“ bei kito sezono ambicijas – išskirtis D.Česnauskio interviu portalui 15min.