2013 09 07

2020-ųjų olimpinių žaidynių sostine tapo Tokijas

Šeštadienį pasaulis užgniaužęs kvapą laukė, kas taps 2020 metais vyksiančių 32-ųjų olimpinių žaidynių sostine. Argetinos sostinėje Buenos Airėse susirinkę Tokijo, Madrido ir Stambulo miestų atstovai turėjo paskutinę progą įtikinti Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) atstovus, kad jų miestas šiai šventei tinkamiausias, o tai padaryti pasisekė Tokijui.
Tokijas taps olimpiados sostine 2020-aisiais
Tokijas taps olimpiados sostine 2020-aisiais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po pirmojo slapto balsavimo iš galimų kandidatų iškrito Ispanijos sostinė Madridas, kuriam koją labiausiai kišo įsismarkavusi ekonominė krizė ir neaiški šalies finansinė padėtis.

Pirmajame balsavime dalyvavo 95 IOC nariai, o du atvykti negalėjo, ir nors nė vienas iš miestų nesurinko daugumos balsų, tačiau Madridui teko pasitraukti.

Po pakartotino balsavimo paaiškėjo, kad 32-ųjų olimpinių žaidynių sostine antrą kartą šalies ir miesto istorijoje tapo Japonijos sostinė Tokijas.

Tokijuje olimpiada pirmą kartą turėjo vykti 1940 m., tačiau šios žaidynės atšauktos dėl įsiplieskusio Antrojo Pasaulinio karo. Šiame mieste olimpiada pagaliau įvyko 1964-aisais ir buvo 18-oji istorijoje. Be to, Japonijoje yra vykusios dvejos žiemos olimpiados – 1972 m. Saporo mieste ir 1998 metais Nagane.

Japonijos sostinė ilga laiką buvo laikoma favorite, tačiau kaip ir du konkurentai, turėjo savo minusų. IOC labiausiai kliuvo užpernai Japonijoje įvykusi Fukušimos atominės elektrinės katastrofa, nusinešusi daugybę gyvybių ir vis dar tebekelianti grėsmę.

Vis dėlto Japonijos problemos nublanko prieš Ispaniją kamuojančią finansinę krizę ir karo baimę Turkijoje. Ši šalis turi bendrą sieną su Sirija, kurioje šiuo metu vyksta pilietinis karas, gresiants peraugti į rimtą tarptautinį karinį konfliktą. Be to, pastaruoju metu Turkijos sportininkai ypač dažnai patenka į dopingo skandalus, nors šalis teigia kovojanti su šia blogybe visais įmanomais būdais.

Japonija kaip saugesnis variantas pasirinktas ir po to, kai buvo nuspręsta, kad 2016-ųjų olimpiada pirmą kartą vyks Pietų Amerikoje, Rio de Žaneire, o šiuo metu miestas susiduria su daugeliu problemų. Brazilijoje per vasarą vykusį FIFA Konfederacijų taurės turnyrą žmonės masiškai išėjo į gatves, protestuodami prieš dideles išlaidas 2014 m. Pasaulio futbolo čempionatui ir 2016 m. olimpiadai.

„Rio susiduriant su sunkumais daugelis IOC narių klaus savęs, ar mums reikia rinktis saugesnį variantą, ar geriau surizikuoti“, – dar prieš balsavimą teigė IOS narys iš Australijos Johnas Coatesas.

Buenos Airėse rugsėjo 7-10 dienomis vykstančioje IOC asamblėjoje įtikinti, kad jų šalis yra tinkamiausia rengti olimpines žaidynes, atvyko daugybė garbingų svečių.

Ispanijai atstovavo princas Felipe'as, ministras pirmininkas Mariano Rajoy, Madrido merė Ana Botella, krepšininkas Pau Gasolis. Už Japoniją agitavo šios šalies ministras pirmininkas Shinzo Abe, Tokijo gubernatorius Naoki Inese, šalies pirncesė Takamado. Turkijos delegacijoje taip pat buvo ministras pirmininkas Tayyipas Erdoganas, šalies olimpinio komiteto atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai