Šių metų lenktynių poilsio dieną paimti sportininko kraujo mėginiai sukėlė įtarimų, kad „Tour de France“ nugalėtojas vartojo draudžiamus preparatus. Tiesa, klenbuterolio, kuris yra draudžiamų preparatų sąraše, koncentracija buvo labai maža, tačiau tai jau dopingo vartojimo faktas. Ir A, ir B mėginiai patvirtino, kad klenbuterolio sportininko organizme būta. Dėl šios priežasties A.Contadorui buvo laikinai uždrausta dalyvauti varžybose. Tiesa, pasaulio plento dviračių čempionate ispanas ir neplanavo dalyvauti, tad žinia apie laikiną diskvalifikaciją jį pasiekė planuojant kitų metų startus.
Pats sportininkas, sužinojęs apie gresiančias sankcijas, pareiškė, kad klenbuterolio į organizmą pateko per užkrėstą mėsą, paprašė išteisinti ir leisti dalyvauti varžybose.
„Tokie A.Contadoro pasiteisinimai mūsų neįtikino. Sportininkų, kurių organizme būdavo randama klenbuterolio, pasiteisinimai būdavo panašūs. Tačiau išimčių niekam negalime daryti – A.Contadoras privalo sulaukti WADA komisijos sprendimo, jis turėtų būti paskelbtas artimiausiu metu. Įrodyti, kad sportininkas sako tiesą, yra beveik neįmanoma“, – teigė WADA prezidentas Davidas Howmanas.
WADA atstovų teigimu, dviratininko šlapime rasti kai kurių elementų pėdsakai liudija, kad A.Contadorui galėjo būti perpilamas kraujas. Tokias procedūras WADA draudžia.
Jeigu bus patvirtinta, kad ispanas vartojo dopingą, „Tour de France“ nugalėtojo titulas iš jo gali būti atimtas, be to, gresia 2 metų diskvalifikacija.
Prieš kelias dienas buvęs A.Contadoro „Astana“ komandos draugas, vengiantis viešumo, pripažino, kad ispanas sąmoningai vartojo draudžiamus preparatus, be to, komandos medikai naudojo ir draudžiamą kraujo perpylimą. Nors šis anoniminis kaltinimas įtakos WADA sprendimams negali turėti, iš skandalų neišsivaduojančiam dviračių sportui tai yra dar viena dėmė.