Pastarajame interviu „The Atlantic“ dabar 75-erių Arnoldas Schwarzeneggeris papasakojo, kaip apsisprendė pasitraukti iš kultūrizmo sporto, nors jame dominavo ir buvo pačiame jėgų žydėjime.
Austrijos kaime gimęs, nacių partijai priklausiusio tėvo policininko muštrą kentėjęs A. Schwarzeneggeris pradėjo kilnoti svorius ir greitai iškilo elitinėse kultūrizmo varžybose.
Atstovaudamas Austrijai jis šešis kartus iš eilės laimėjo „Mr. Olympia“, kai po šeštojo triumfo, įvykusio Pietų Afrikoje, būdamas 28-erių, netikėtai nusprendė baigti karjerą.
„Aš pasakiau sau: ar mes tiesiog klounai? – prisiminė A.Schwarzeneggeris. – Po velnių, reikia nešdintis iš čia.“
Po penkių metų jau būdamas šio sporto legenda jis buvo grįžęs į kultūrizmą ir laimėjo prestižines „Mr. Olympia“ varžybas septintą kartą. Jo pasiekimas buvo nufilmuotas dokumentiniame filme pavadinimu „The Comeback“ (Sugrįžimas).
Per karjerą jis taip pat laimėjo „Mr. Universe“ varžybas – ir mėgėjų, ir profesionalų.
Sprendimą baigti karjerą sporte, kuriame jam taip sekėsi, jis aiškino noru išbandyti kažką nauja, jam darėsi sunku rasti prasmę daugybę kartų pozuojant raumenis ant scenos.
Be to, A.Schwarzeneggeris pradėjo filmuotis. Sekdamas paskui savo vaikystės svajonę, jis nėrė į kino industriją, o populiarumo lūžis įvyko 1982 metais, kai pasirodė filmas „Conon“ („Konanas Barbaras“).
Jis neslėpė, kad įsitvirtinti kino industrijoje jam padėjo raumeningas kūnas.
Sportas neliko pamirštas, nes paskui A.Schwarzeneggeris pradėjo rengti svorių kilnojimo varžybas, paskui pavirtusias į žinomą „Arnold Sports Festival“, apimantį kultūrizmo, fitneso bei galiūnų varžybas.