Tokijo olimpinės žaidynių pirmosios varžybas – futbolo ir beisbolo prasideda jau trečiadienį, o penktadienį didžiausia sporto šventė startuoja oficialiai atidarymo ceremonija nacionaliniame Japonijos stadione.
Tačiau vis dar lieka tikimybė, kad žaidynės gali būti nutrauktos.
COVID-19 susirgimo rodikliai auga Japonijos sostinėje, tad žaidynių rengėjai yra pasiruošę viskam.
Per spaudos konferenciją antradienį paklaustas, ar egzistuoja rizika, kad žaidynės būtų atšauktos dėl pandemijos protrūkio, organizacinio komiteto vadovas atsakė diplomatiškai.
„Mes negalime nuspėti, kas nutiks dėl koronaviruso. Mes tęstume diskusijas ką daryti, jei skaičiai staiga išaugtų, – „Reuters“ naujienų agentūrai sakė Toshiro Muto. – Užsikrėtimai koronavirusu gali paaugti ir nukristi, tad mes galvotume, ką daryti, jei būtų didėjimo protrūkis.“
Dėl pandemijos žaidynės Tokijuje vyks be žiūrovų.
Apklausų skaičiai svyruoja, bet nuo 70 iki 80 ir daugiau japonų pasisako prieš olimpinių žaidynių rengimą pandemijos metu.
Antradienį žaidynių rengėjai paskelbė, kad liepos 20 dieną nustatyti dar 9 nauji COVID-19 atvejai olimpiniame burbule, o tai reiškia, kad iš viso su žaidynėmis susietų asmenų, užsikrėtusių koronavirusu, šiuo metu yra 67.
Tokijuje antradienį buvo nustatyti 1387 užsikrėtimo atvejai.
Japonams kelia susirūpinimą šie skaičiai, nes iki tol aukščiausias COVID-19 skaičius mieste siekė 1010 - tai buvo gegužės 13 dieną.
Daug sportininkų, taip pat ir Lietuvos rinktinės, jau yra nuvykę į Tokiją. Ten išvykę ir atletų pagalbininkai, olimpinių komitetų atstovai, žurnalistai, tarp jų ir du 15min korespondentai.
Daugiau nei 90 tūkst. žmonių iš viso pasaulio turėtų atvykti į Tokiją, kur žaidynės vyks nuo liepos 23-ios iki rugpjūčio 8-os dienos.
Tokijo olimpinės žaidynės jau buvo perkeltos dėl koronaviruso pernai vasarą iš 2020 į 2021 metus.