Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2008 11 26

Aliarmas – netikras

Prasčiausiai su dopingu kovojančių šalių sąraše Lietuva atsidūrė per nelemtą klaidą. Jai ištaisyti gali prireikti kelių mėnesių.
WADA paskelbtos išvados neatitinka tikrovės
WADA paskelbtos išvados neatitinka tikrovės. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Po pasaulio antidopingo agentūros (WADA) kongreso Monrealyje mūsų šalis nelauktai pateko į juodąjį sąrašą. Lietuva buvo įtraukta į trečiąją grupę su Bolivija, Bulgarija, Briuselio miestu, Izraeliu, Šiaurės Korėja, Peru, San Marinu ir Taivanu.

Tai šalys, kuriose iki šiol negalioja kovos su dopingu taisyklės ir nėra jokių WADA patvirtintų dopingo reguliavimo mechanizmų. Prie šio sąrašo išvadose priskiriama ir Rusija, nepateikusi jokių įrodymų, kad šalyje veikia WADA antidopingo kodeksas.

Lietuvos antidopingo agentūros direktorė Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė 15min.lt sakė, kad WADA paskelbtos išvados neatitinka tikrovės. „Lietuva turi visus reikalingus dokumentus ir daugiau nei kas nors kitas įgyvendina visus WADA reikalavimus. Dėl mūsų šalies patekimo į juodąjį sąrašą kalta klaida“, – sakė ji.

Įgyvendiname daugiau antidopingo programų nei kai kurios kitos išsivysčiusios šalys.

Anot direktorės, prieš kongresą WADA reikalavo, kad šalys atsiųstų Lietuvos antidopingo taisyklių vertimą. „Šis jau buvo pasenęs – 2004 metų, o tuoj pat turi įsigalioti naujasis – 2009 metų. Nenorėjome daryti senojo vertimo, nes tai kainuoja apie 3,5 tūkst. litų. Kol sutvarkėme ir išvertėme naująjį, buvo per vėlu. Iki kongreso nespėjome“, – aiškino ji.

Lietuvos atstovai prašė apmokėti senojo leidimo antidopingo taisyklių vertimą į anglų kalbą, bet pagalbos nesulaukė. Tuomet nusiuntė tik dokumentų sąrašą, tačiau to WADA darbuotojams neužteko. „Jie per daug nesigilina. Net požiūris jų keistas – kai kurie iš jų net nežino, kur ta Lietuva“, – kalbėjo I.Lukošiūtė-Stanikūnienė.

Blogiausia, kad dėl šios klaidos nukentės Lietuvos vardas. Iš juodojo sąrašo mūsų šalis gali būti išbraukta po kito posėdžio. Jie vyksta kiekvieną metų ketvirtį. „Jeigu teisininkai išnagrinės greičiau, gali būti ir anksčiau, – tikino pašnekovė. – Tačiau vis tiek skaudu ir pikta, nes įgyvendiname daugiau antidopingo programų nei kai kurios kitos išsivysčiusios šalys.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos