Lietuvos sunkiaatlečio dopingo testas per praėjusių metų pasaulio čempionatą Anaheime (JAV) parodė įtartinus rezultatus.
Pasaulio pirmenybėse lietuvis buvo laimėjęs sidabro medalį iki 94 kg svorio kategorijoje.
Pranešama, kad jo organizme rastas androgeninių receptorių moduliatorius SARM S-22, veikiantis panašiai, kaip anaboliniai steroidai.
A.Didžbalio treneris Bronislavas Vyšniauskas interviu 15min aiškino, kad tai turėjo būti kažkoks nesusipratimas.
2016 metais A.Didžbalis iškovojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzą ir buvo pripažintas metų Lietuvos sportininku.
Pasaulio pirmenybėse iki šiol lietuvis buvo laimėjęs vienintelį medalį – bronzą – 2014 metais. 2015 m. A.Didžbalis tapo Europos čempionu, 2011 m. – Europos pirmenybėse yra laimėjęs bronzą.
Jis buvo užėmęs antrąją vietą ir 2012 metų Europos čempionate, bet tada Turkijoje jo dopingo testas buvo teigiamas – A.Didžbalis neteko medalio ir olimpinio bilieto į 2012 m. žaidynes Londone.
Tada Turkijoje jo organizme rasta dehidrochlormetiltestosterono – sunkiai dopingo kontrolierių atrandamos medžiagos. Pats sportininkas vengė aiškinti, teigdamas, jog nežino, kaip dopingas atsirado jo organizme, o jo treneris Bronislavas Vyšniauskas kėlė neoficialią versiją, neva, kažkas iš varžovų galėjo įberti.
2012 metais A.Didžbalis buvo diskvalifikuotas dvejiems metais. Jei būtų užfiksuotas dopingo taisyklių pažeidimas antrą kartą, jam grėstų ilgesnė diskvalifikacija, galbūt net visai gyvenimui.
A.Didžbalį pastaruoju metu treniravo Lietuvos sunkiosios atletikos prezidentas B.Vyšniauskas bei jo sūnus Ramūnas Vyšniauskas, kuris labiau rūpinosi atleto mityba. Šis buvęs sukiaatletis per karjerą dusyk buvo sulaikytas dėl dopingo.
2017 metų pasaulio čempionate, kuriame atlikto šlapimo A mėginio testo turinys kelia įtarimų, rovimo rungtyje A.Didžbalis laimėjo mažąjį medalį, nes buvo trečias (176 kg.), stūmimo – ketvirtas (212 kg.), o tai lėmė bendrą rezultatą – 388 kg dvikovėje ir galutinę antrąją vietą svorio iki 94 kg kategorijoje.
Anaheime šioje rungtyje ryškia persvara nugalėjo iranietis Sohrabas Moradi, bet kai kurių varžovų trūko. Kovodama su dopingu ir bijodama prarasti vietą olimpinėse žaidynėse Sunkiosios atletikos tarptautinė federacija pernai nusprendė diskvalifikuoti daugiausiai problemų dėl dopingo turinčias devynias šalis. Pasaulio čempionate nedalyvavo Rusijos, Kinijos, Kazachstano, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos, Baltarusijos, Turkijos ir Moldovos atletai. Dėl šių priežasčių Anaheime nebuvo ir A.Didžbalį 2017 m. Europos pirmenybėse aplenkusių ruso Adamo Maligovo iš Rusijos ir ukrainiečio Dmytro Čumako.
Dabar IWF pranešė, kad be A.Didžbalio dar trijų atletų dopingo testai buvo teigiami. Į dopingo kontrolierių radarą pateko sidabrą moterų varžybose laimėjusi Romela Begaj iš Albanijos, taip pat Europos čempionas rumunas Dumitru Captari ir Kipro atstovas Dimitris Minasidis.