Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 12 11

D.Gudzinevičiūtė – apie atsaką į agresoriams palankų olimpinį sprendimą: „Yra vienintelis kelias“

Pirmadienį Danijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos bei Lietuvos nacionalinių olimpinių komitetų atstovai virtualaus susitikimo metu kalbėjosi apie praėjusią savaitę Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) Vykdomojo komiteto priimtą sprendimą dėl neutralių sportininkų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, skelbia LTOK.
Daina Gudzinevičiūtė
LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

IOC Vykdomasis komitetas priėmė sprendimą leisti Rusijos ar Baltarusijos pasą turintiems sportininkams, atsirinkusiems per Tarptautinių federacijų atrankos sistemą, dalyvauti 2024 m. vasaros olimpinėse žaidynėse neutralių sportininkų statusu.

„Baltijos ir Skandinavijos šalių olimpiniai komitetai ne kartą kartu kreipėsi į tarptautines organizacijas ir į IOC, prašydami neatverti durų į tarptautines varžybas Rusijos ir Baltarusijos sportininkams. Tarptautiniuose renginiuose nuolat išreikšdavome palaikymą Ukrainai ir išsakydavome tvirtą poziciją. Todėl žinoma, kad visi esame nusivylę šiuo sprendimu.

Ką galime padaryti? Toliau raginti tarptautines federacijas neįsileisti šalių agresorių sportininkų. Tai – vienintelis kelias užkirsti jiems kelią į olimpines žaidynes. Kaip gerąjį pavyzdį galime paminėti Tarptautinę lengvosios atletikos federaciją, kurios sprendimą neįsileisti rusų ir baltarusių į savo varžybas labai sveikiname“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Pranešama, kad šiuo metu iš 4600 į žaidynes per Tarptautinių federacijų atrankos sistemą atsirinkusių sportininkų 11-a turi Rusijos arba Baltarusijos pasą.

Šie sportininkai olimpinėse žaidynėse galės dalyvauti tik neutraliu statusu. Tai reiškia, kad žaidynėse nebus minėtų šalių vėliavų, himnų, spalvų ar bet kokių ženklų, galinčių identifikuoti valstybes. Rusijos ir Baltarusijos komandoms ir oficialiems asmenims durys į olimpines žaidynes lieka užvertos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olimpiniai žiedai Paryžiuje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Olimpiniai žiedai Paryžiuje

Dalyvauti žaidynėse taip pat nebus leidžiama sportininkams, palaikantiems Rusijos Ukrainoje vykdomą karą arba priklausantiems minėtų valstybių karinėms institucijoms.

Taip pat minėti sportininkai turės pasirašyti atnaujintas dalyvavimo žaidynėse taisykles, kuriose įsipareigojama gerbti Olimpinę chartiją bei olimpinio judėjimo taikos misiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų