Ugdo daug savybių
„Žaisdamas badmintoną sportuoji įdomiai. Tai nėra bėgimas arba kėlimas. Visuomet mąstai, kur atsistoti, kur nukreipti smūgį. Labai daug skirtingų dalykų ugdantis sportas. Reikia reakcijos, intuicijos. Reikia bent šešių ar septynių elementų, kurie dažnai praverčia ir gyvenime“, – sako R.Stapušaitis, treniruojantis ir vaikus, ir suaugusius mėgėjus.
Pasak jo, tai greičiausias pasaulio „smūgiuojamasis“ sportas. Kamuoliuko greitis gali viršyti 490 km per valandą. Palyginimui – antras pagal kamuoliuko skriejimo greitį yra golfas, kur (280 km per val.), trečias – tenisas (iki 250 km per val.).
„Tai reiškia, kad badmintonas lavina ne tik reakciją, tačiau ir bendrą fizinį pasirengimą. Nors aikštelė yra nedidelė, judėti reikia daug ir greitai, aukšto lygio sportininkų reakcijos laikas yra dešimtosios sekundės dalys“, – teigia R.Stapušaitis.
Ir sportui, ir malonumui
Tačiau, pasak jo, nereikia treniruotis metus, kad pajustum badmintono teikiamą malonumą. „Tai sportas, kuriuo galima mėgautis nuo pirmos dienos“, – sako badmintono treneris.
Tuo galima įsitikinti pačiam treniruojantis Badmintono akademijoje Vilniuje, į kurią ir vaikai, ir mėgėjai renkasi ne tik tobulėti, tačiau ir gerai praleisti laiką.
„Visi jie mėgaujasi šiuo sportu. Vieni siekia tikslų, dalyvauja varžybose, kiti sportuoja savo malonumui. Badmintono akademija nėra tiesiog ugdymo mokykla. Tai – tikra bendruomenė, kurios nariai bendrauja ir už aikštelės ribų“, – pasakoja R.Stapušaitis.
Pasak jo, susiformavęs įvaizdis, kad badmintonas yra lauko pramoga. Pradėjus treniruotis patalpose pamatai visai kitą vaizdą.
„Ir mūsų bendruomenės nariai pradžioje gerai nežinojo šios sporto šakos, tačiau po to pamatė jos grožį, įdomumą. Vėliau atėjo noras siekti pergalių, siekti tam tikrų tikslų“, – sako treneris.
Be amžiaus apribojimo
Pergalių badmintono kortuose Lietuvoje galima siekti dažnai – kiekvieną savaitgalį Lietuvoje vyksta varžybos – vaikų, mėgėjų arba veteranų. Kai kuriuose jų dalyvauja per 100 žmonių.
„Amžius ir žaidimo lygis turnyruose labai įvairus. Tačiau treniruotas žaidėjas visuomet pasieks daugiau nei tik žaidžiantis“, – sako R.Stapušaitis.
Pasak jo, badmintonui nėra amžiaus ir lygio ribų – reikia tik rūpintis savo sveikata.
„Jauniausias Badmintono akademijos auklėtinis treniruotis pradėjo 5 metų, vyriausias buvo 79 metų“, – pasakoja R.Stapušaitis.