„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 03 11

Britai ragina olimpinių žaidynių rėmėjus priešintis rusų dalyvavimui jose

Jungtinė Karalystė (JK) olimpinių žaidynių rėmėjus, įskaitant „Coca-Cola“ ir „Samsung“, paragino pritarti draudimui rusų ir baltarusių sportininkams varžytis kitąmet Paryžiuje vyksiančiose vasaros žaidynėse.
Olimpiniai žiedai Paryžiuje
Olimpiniai žiedai Paryžiuje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Londonas tikisi, kad, iki 2024 metų Paryžiaus žaidynių likus pusantrų metų, rėmėjų spaudimas padarys poveikį Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC).

„Žinome, kad sportas ir politika Rusijoje ir Baltarusijoje yra glaudžiai persipynę, ir esame pasiryžę siekti, kad Rusijos ir Baltarusijos režimams nebūtų leista naudoti sporto savo propagandos tikslais“, – rašoma laiške, kurį JK vyriausybė penktadienį nusiuntė trylikos oficialių pasaulinių IOC partnerių, įskaitant „Coca-Cola“, „Airbnb“, „Samsung“ ir „Deloitte“, vadovams.

„Kaip olimpinių žaidynių partneriai, norėtume, kad išreikštumėte savo nuomonę šiuo klausimu, ir prašome jūsų prisijungti prie mūsų spaudžiant IOC spręsti rūpestį keliančius klausimus, kurie yra išdėstyti mūsų pareiškime“, – rašoma laiške.

IOC sausį pristatė planą, pagal kurį nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios iš pasaulio sporto arenos pašalintiems rusų ir baltarusių sportininkams būtų leista dalyvauti Paryžiaus žaidynėse su neutralia vėliava ir tik tuo atveju, jeigu jie aktyviai neremia konflikto.

Daugiau kaip 30 šalių vyriausybės jau yra paprašiusios IOC „paaiškinti“, kaip rusų ir baltarusių sportininkai galėtų dalyvauti žaidynėse.

„Esame išties susirūpinę, ar įmanoma, kad rusų ir baltarusių olimpiniai sportininkai varžytųsi kaip „neutralūs“...., jei juos tiesiogiai finansuoja ir remia jų valstybės“, – rašoma laiške.

Ukraina prieštarauja galimam rusų ir baltarusių sportininkų dalyvavimui Paryžiaus žaidynėse, net ir su neutralia vėliava, ir net yra pagrasinusi boikotuoti olimpiadą.

Tuo tarpu Tarptautinė fechtavimo federacija (FIE) penktadienį nusprendė leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti olimpinės atrankos varžybose, sukėlusi pasipiktinimą Ukrainoje.

Fechtavimas tapo pirmąja olimpine sporto šaka, kurioje praėjus metams po to, kai dėl karo Ukrainoje iš jos buvo pašalinti abiejų tautų fechtuotojai, vėl buvo leista dalyvauti varžybose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų