Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 01 04

Būsimos Lietuvos golfo žvaigždės vizija – Rio de Žaneiro olimpiada

„Dabar jis golfe lyg Rūta Meilutytė plaukime: reikia tik sulaukti momento ir jis įspūdingai iššaus pergalėmis“, – apie trylikametį Lietuvos golfo asą Gediminą Markevičių kalba šio sporto specialistai.
Gediminas Markevičius
Gediminas Markevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nuo ketverių metų tenisą žaidžiantis ir nuo septynerių golfo lazdą rankose laikantis G.Markevičius tikina, jog šia aristokratine sporto šaka susidomėjo dėl paprastos priežasties – galimybės viską nuspręsti pačiam.

„Esu individualistas. Patinka žaisti vienam prieš varžovą ir siekti jį įveikti. Todėl nebuvo jokių krepšinių ar kitų komandinių sporto šakų – golfas man tinka labiausiai“, – linksmai, tačiau ryžtingai dėstė jau ne vieną titulą Lietuvoje ir tarptautinėje arenoje iškovojęs G.Markevičius.

Praėjusiais metais Vilniaus sporto žaidimo klubo „Žuvėdra“ narys G.Markevičius ketvirtą kartą tapo Latvijos čempionu, šventė pergalę Lietuvos golfo federacijos didžiosios taurės varžybose, triumfavo trijuose iš aštuonių šalies suaugusiųjų mėgėjų golfo reitingo turnyro etapuose ir tik per plauką netapo Federacijos reitingo lyderiu. Pirmąją poziciją jaunuolis užleido šalies čempionu tapusiam aštuoniolikmečiui Juozapui Budrikiui.

Tačiau praėjusiais metais tarptautinėje arenoje Šiuolaikinės mokyklos centro septintokas G.Markevičius driokstelėjo iš peties: Prancūzijoje dviejuose „Disneyland“ Golfo aikštynuose vykusiame „King of swing“ golfo turnyre tarp savo bendraamžių jis pasirodė geriausiai ir iškovojo pirmąją vietą

Kartu su šia pergale kylanti mūsų šalies golfo žvaigždė iškovojo teisę žaisti Europos ir pasaulio vaikų čempionatuose, kurie vyks atitinkamai Gilane (Škotija) ir Painhersto (JAV) golfo klubuose.

„Dėl Europos čempiono vardo kovosiu gegužės 28–30 dienomis, tačiau jau dabar prasidėjo pasirengimas šiam turnyrui. Sąlygų lauke žaisti golfą dabar Lietuvoje nėra, todėl kol kas  treniruojuosi  su simuliatoriumi.

Bet žadu su tėveliu išvykti pažaisti ten, kur šilta, ir pasitreniruoti intensyviau – juk vasarą įgūdžius gerinu keturis kartus per savaitę.

Žinoma, visi mano varžovai sieks nugalėti Europos čempionate, tačiau mano  koziris aiškus – aš Lietuvoje kaunuosi su daug vyresniais varžovais ir tai padeda man tobulėti“, – nevaikiškai dėstė trylikametis berniukas.

Vieno iš perspektyviausių mūsų šalies golfo atstovų galvoje kirba ir dar viena „atominė“ idėja: tapti pirmuoju Lietuvos golfo sportininku, kovosiančiu 2016 metų Rio de Žaneiro olimpiadoje dėl žaidynių medalių. Paprasčiau – kitoje olimpiadoje būti Lietuvos olimpinės rinktinės nariu.

Tarptautinis olimpinis komitetas prieš trejetą metų paskelbė, jog įtraukia golfą į olimpiados Brazilijoje varžybų sąrašą ir greitu laiku prasidės atranka į žaidynių golfo turnyrą.

Greičiausiai, dėl galimybės  siekti kelialapio į 2016-ųjų olimpines žaidynes varžysis keturi geriausieji Lietuvos golfo atstovai: aštuoniolikmečiai Kornelijus Baliukonis, Andrius Belkus, J.Budrys ir trenerių Egidijaus Baleišio bei Arno Kauno mokomas trylikametis G.Markevičius.

Nors dalis golfo specialistų tikina, kad į Rio de Žaneiro žaidynes mūsų šalies golfo atstovams prasibrauti bus sunku ir net ten patekus, medaliai „nešvies“, vis dėlto, Londono olimpiados žvaigždės plaukikės Rūtos Meilutytės pavyzdys įrodė, jog neįmanomų misijų nebūna.

„Turiu minčių siekti prasimušti į olimpiadą, tačiau ir negavęs licencijos – nesisieločiau. Juk man po ketverių metų bus tik septyniolika – viskas bus dar prieš akis. Man svarbiausia – tapti golfo profesionalu, tikru sportininku“, – aiškino G.Markevičius.

 

 

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos