Trečiadienį Vilniaus oro uoste atidaryti olimpiniai išvykimo vartai. Nuo šiol keleiviai turės galimybę susipažinti su Lietuvos olimpine istorija bei patys simboliškai minti dviratį iki Paryžiaus, kurį pirmoji išbandė penkiskart olimpinėse žaidynėse dalyvavusi dviratininkė Simona Krupeckaitė.
„Nuotaikos darbinės, viskas, kas nuo mūsų priklausys – išvežimas, apdraudimas, aprengimas – viską darome ir padarysime, – kalbėdama apie artėjančią Lietuvos sporto kelionę į Paryžių sakė D.Gudzinevičiūtė. – Visa kita, kaip žinote, jau federacijų rankose. Atrankos tebevyksta, šiai dienai turime 29 vietas. Kai kur turime vietą šaliai. Tikimės, kad sportininkų bus daugiau.“
„Aš tikėjausi, dar būdama sportininkė sakiau, kad noriu, jog Londone (2012 metais – aut. past.) būtų 100, – prisiminė olimpinė čempionė. – Dabar tiek užplanavus ministerija, bet tendencija ne tokia. Jei kažkada įvyktų pokyčiai, tai Lietuvai galėtų būti įmanoma.“
Pati LTOK prezidentė neseniai lankėsi olimpinėms žaidynėms besirengiančiame Paryžiuje.
„Paryžiuje teko būti, jis ruošiasi, bazės juda, organizacinė komisija dirba. Didžiausias iššūkis bus atidarymo ceremonija, kuri vyks ne stadione su paradu. Sportininkai plauks laivais Senos upe. Žiūrovų suplanuota labai daug, manau, bus didelis iššūkis užtikrinti saugumą, sukoordinuoti, bet dar niekada nebuvę, kad neįvyktų ar nepavyktų. Laukiame ir ruošiamės“, – sakė D.Gudzinevičiūtė.
LTOK prezidentė akcentavo, kad olimpinių žaidynių lankymas nėra pigus, o ir kiekvienąkart brangstantis.
„Apie viešbučių kainas bijau prasitarti. Viskas brangu. Kas nuo mūsų priklauso, mes viską padarysime ir apsirūpinsime, – patikino D.Gudzinevičiūtė. – Kaip žinote, sumažėjo aptarnaujančio personalo kvotos, todėl esame užsakę viešbučius, visas akreditacijas, kurias galėsime atiduoti, kurios skirtos lydintiesiems, atiduosime aptarnaujančiam personalui, kad jis galėtų pasirūpinti tais, kurie startuos.“
Paklausta, ar Paryžiaus žaidynės bus brangiausios, D.Gudzinevičiūtė šyptelėjo: „Jos visada yra brangiausios.“
Rusijos olimpinis komitetas yra diskvalifikuotas Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) dėl šalies sukelto kruvino karo Ukrainoje, tačiau kriterijus atitinkantys okupantų sportininkai galės startuoti Paryžiuje.
Jie neturės savo vėliavos, himno, taip pat negalės turėti sąsajų su karinėmis struktūromis, negalės palaikyti ar anksčiau būti išreiškę palaikymą režimui.
„Abejoju, ar kažkas pasikeis į kažkurią drastišką pusę, – bendrą situaciją komentavo D.Gudzinevičiūtė. – Seniai stebime, kad IOC reikalavimas neutraliems atletams nežavėjo Rusijos sporto funkcionierių. Prieš Naujuosius IOC prezidentas pareiškė, kad nepalaikys, neprisidės, nepremijuos neutralių atletų. Retorika dabar dar pagriežtėjo, juos siūloma paskelbti užsienio agentais arba atimti pilietybę, čia įvairūs pasisako šaltiniai. Mes nuo pat pradžių laikėme poziciją kartu su latviais, estais, skandinavais, Ukrainos olimpiniu komitetu – mes turime būti, o jų ne. Tas pasiteisina, nes jei jų bus, tai tik tie, kurie tikrai yra neutralūs, kurie neturi ryšio su valstybe, nenuogąstauja dėl savo artimųjų arba gyvena kitur.“
Pasak D.Gudzinevičiūtės, Ukrainos olimpinio komiteto galimo žaidynių boikoto tema jau nebėra garsi pastaruoju metu.
„Artimai bendraujame, Ukrainos olimpinio komiteto prezidentas žadėjo dalyvauti mūsų šimtmečio minėjime po mėnesio. Kol kas apie boikotą nekalba, girdisi tik kaip jie dalyvaus“, – teigė LTOK vadovė.