2022 08 21 /18:07

Dar viena bronza Europos čempionate: medaliai – baidarių dvivietei

Dar viena bronza į Lietuvos kolekciją Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate. Medalius pelnė baidarininkai Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas.
Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas iškovojo pasaulio čempionato sidabrą.
Mindaugas Maldonis ir Andrejus Olijnikas / „Scanpix“/AP nuotr.

Dvivietę baidarę 500 m distancijoje jie nuirklavo per 1 min. 32.210 sek. ir į priekį praleido tik Vengrijos ir Vokietijos įgulas.

Kone visą distanciją besiviję vokiečius vengrai Bence Nadaso ir Balinto Kopaszo išplėšė auksą (1:31.141), o Felixo Franko ir Moritzo Florstedto (1:31.434) tandemui atiteko sidabras.

Už lietuvių liko Latvijos, Portugalijos, Ukrainos, Slovakijos, Belgijos ir Danijos baidarininkai.

Primename, kad šių metų pasaulio čempionate M.Maldonis su A.Olijniku laimėjo sidabrą.

Tai ketvirtasis lietuvių medalių komplektas šiose žemyno pirmenybėse.

Henrikas Žustautas laimėjo auksą medalį vienviečių kanojų 200 m sprinte ir sidabrą kartu su Vadimu Korobovu dviviečių kanojų sprinte.

Tuo tarpu Ignas Navakauskas su Artūru Seja iškovojo bronzą dviviečių baidarių 200 m rungtyje.

2022 m. Europos baidarių ir kanojų irklavimo Europos čempionatas vyksta Miunchene, Vokietijoje.

* * *

Sekmadienį taip pat įvyko vyrų vienviečių baidarių 5000 m finalas, turėjęs vykti šeštadienį. Tačiau dėl audros startas buvo nukeltas.

Čia dalyvavęs Ričardas Nekriošius užėmė 10-ą vietą.

Auksą iškovojo portugalas Fernando Pimenta (20:14.447 min.), sidabrą – kitas ispanas Walteris Bouzanas (20:17.659), bronzą – lenkas Rafalas Rosolskis (20:44.717).