2022 01 29

Dėl stipriausios Europos rankinio rinktinės vardo kausis Švedija ir Ispanija

Penktadienį įvykusiuose Europos rankinio čempionato pusfinaliuose bilietus į didįjį finalą iškovojo Ispanijos ir Švedijos rinktinės.
Švedijos rankinio rinktinė
Švedijos rankinio rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame dienos pusfinalyje nugalėtojos trofėjų ginanti Ispanija 29:25 (13:14, 16:11) nugalėjo Danijos rankininkus.

Nugalėtojus į priekį vedė Aleixas Gomezas, pelnęs 11 įvarčių ir išrinktas geriausiu rungtynių žaidėju.

Sekmadienį ispanai sieks jau trečiosios Senojo žemyno pirmenybių karūnos iš eilės. Įdomu tai, kad tik būsimiems jų varžovams švedams yra pavykę laimėti Europos čempionatą triskart iš eilės.

Šis finalas Ispanijos rankinio rinktinei bus jau ketvirtasis iš eilės. Danus jie įveikė pirmą sykį nuo 2015 metų.

Dramatišką pergalę iškovojo ir į finalą sugrįžo Švedijos rankininkai, antrajame pusfinalio mūšyje 34:33 (17:14, 17:19) palaužę prancūzus.

Švedų herojumi tapo jų vartų sargas Andreasas Palicka, tiksint paskutinėms dvikovos sekundėms atlaikęs pavojingą Ludovico Fabregaso metimą.

Šiai Skandinavijos valstybei tai bus penktasis Europos pirmenybių finalas per šalies istoriją.

Lemiamas turnyro mūšis įvyks sekmadienį 19 val. Lietuvos laiku. Beje, tai bus 2018 metų Europos rankinio čempionato finalo pakartojimas, kuriame ispanai triumfavo rezultatu 29:23.