Kanados teisininko Richardo McLareno ataskaita aptiko, kad daugiau nei 1000 Rusijos sportininkų nuo 2011 iki 2015 metų vartojo dopingą, tačiau tas faktas buvo nuslėptas.
Anot ataskaitos, Londono olimpinėse žaidynėse (Rusija laimėjo 72 medalius, iš kurių – 21 aukso), 2013 metų pasaulio plaukimo čempionate Kazanėje ir 2014 metų žiemos žaidynėse Sočyje (33 medaliai, 13 – aukso) rusų mėginiai buvo klastojami didžiuliu mastu. Apie tai, anot R.McLareno žinojo ne tik RUSADA, bet ir aukščiausi Rusijos valdžios pareigūnai.
Kalbėdama su „The New York Times“ A.Anceliovič pripažino, kad tokia sukčiavimo sistema Rusijoje veikė, ji buvo itin plačiai paplitusi, tačiau tai buvo institucinė problema, dėl kurios kalta korupcija.
RUSADA vadovaujanti pareigūnė teigė, kad valdžia čia niekuo dėta: „Tai buvo institucinis sąmokslas.“
Nepaisant Rusijos valdžios pareigūnų ir sporto ministerijos įsipainiojimo neigimo, tai yra pirmasis kartas, kai bet kuris Rusijos pareigūnas pripažįsta, kad jo šalyje veikė sukčiavimo schema.
Rusijos prezidento Vladimiro Putino antidopingo agentūros pertvarkymui asmeniškai skirtas 81 metų pareigūnas Vitalijus Smirnovas nenorėjo kalbėti už kitus.
„Mano, kaip buvusio sporto ministro ir olimpinio komiteto prezidento, požiūriu – mes padarėme daug klaidų“, – pripažino V.Smirnovas.
Vis dėlto rusams dar reikia išmokti kritiškai vertinti save, mat apie klaidas užsiminęs V.Smirnovas iškart pirštu dūrė į Vakarų valstybes. Pareigūnas teigė, kad reikia atsižvelgti ir į programišių grupės „Fancy Bears“ nutekintus duomenis.
„Ar matėte juos? Rusija niekada neturėjo tokių galimybių, kokios buvo leidžiamos jiems“, – priekaištavo aukšto rango pareigūnas.
„Fancy Bears“ grupuotės, kuri siejama su Rusijos žvalgyba, duomenys rodo, kad ne vienam garsiam JAV ir kitų šalių atletui buvo leista vartoti draudžiamus preparatus dėl medicininių priežasčių. Vis dėlto, nytimes.com teigimu, nė vienas vakarietis negavo leidimo vartoti tokius steroidus, kurie rasti sukčiavusių rusų organizmuose.
„WADA gali džiaugtis, kad turėjo Rodčenkovą (informatorius, prabilęs apie rusų sukčiavimo mastą – aut. past.). Galbūt Pekine, Londone ir kitur vyko tas pats. Sistema yra sugedusi, galėjo atsitikti bet kas“, – į kitus pirštais badė Rusijos olimpinio komiteto teisininkas Viktoras Berezovas.