2023 08 06

Dviratininkė Katažina Sosna pasaulio MTB maratono čempionate – 13-a

Sekmadienį Škotijoje įvykusiame 21-ajame pasaulio kalnų dviračių (MTB) kroso maratono (XCM) čempionate septyniskart Lietuvos čempionė ir 2016 m. Europos čempionato bronzos medalio laimėtoja Katažina Sosna iškovojo 13-ą vietą.
Katažina Sosna
Katažina Sosna / Tomo Gaubio nuotr.

Pasaulio čempione antra kartą tapo 21 metų austrė Mona Mitterwallner. Ji 96,5 km trasą, kurios bendras pakilimas – 3000 m, įveikė per 5 val. 7 min. 50 sek. Už pergalę Austrijos dviratininkei atiteko 300 pasaulio MTB maratono reitingo taškų ir 5000 eurų premija. M. Mitterwallner pirmą kartą pasaulio čempionės titulą iškovojo 2021 m.

Sidabro medalį pelnė PAR atstovė Candice Lill (+54 sek.), o bronzos – vokietė Adelheid Morath (+9.50).

Šios MTB rungties pasaulio pirmenybėse devintą kartą dalyvavusi K. Sosna iš Italijos komandos „Torpado Factory Team“ nuo nugalėtojos atsiliko 24 min. 1 sek.

Greta Karasiovaitė iš Italijos komandos „Triscelion Factory Team“m kaip ir dar trys dviratininkės, nefinišavo.

Čempionate dalyvavo 55 dviratininkės iš 25 šalių.