Per tris dienas vyks varžybos trijose skirtingose distancijose. Penktadienį finalinis taurės etapas prasidės vidutine trasa, kur prognozuojamas nugalėtojo laikas yra valanda. Vyrams optimaliu atstumu reikės įveikti 19,1 km distanciją su 445 m vertikalaus sukilimo ir 20 kontrolinių punktų, o moterys varžysis 16,5 km distancijoje su 250 m vertikalaus sukilimo ir 16 kontrolinių punktų.
Net trys Lietuvos atstovai dėl savo aukšto reitingo turės gerą starto poziciją. Tiesa, vienintelė pagal starto protokolą kartu su 10 stipriausių moterų raudonojoje grupėje startuosianti Lietuvos atstovė A.Mickuvienė pripažino, kad toks faktorius įpareigoja ir nebūtinai taps pranašumu.
„Raudonojoje grupėje man startuoti net sunkiau – jaučiama didesnė atsakomybė. Nes jau kai varžovė pasivijo, žinai, kad jau jai pralaimi 2-3 minutes (varžybose startuojama individualiai 2-3 min. intervalu, priklausomai nuo distancijos – aut. past.). Tuomet gali kristi motyvacija, nes žinai, kad pasivijo stipri varžovė ir jau turi atsilikimą nuo lyderių“, – savo mintimis prieš išvyką dalijosi A.Mickuvienė.
Kiti du Lietuvos atstovai G.Andrašiūnienė ir J.Maišelis patenka pagal reitingą į stipriausiųjų dvidešimtuką oranžinėje grupėje.
Pasaulio taurės etapas San Luise šeštadienį taurės etapas tęsis ilgosios distancijos rungtimi. Po išskirtinai kalvotą vietovę nugalėtojui prognozuojamas trasos įveikimo laikas tiek vyrams, tiek moterims siekia 1 val. 50 min. Vyrų elito sportininkai varžysis 37,3 km distancijoje optimaliu atstumu, kur aukščio perkrytis trasoje bus daugiau nei 1 vertikalus kilometras. Iš viso reikės surinkti 18 kontrolinius punktus. Moterims trasa sieks 27,9 km optimaliu atstumu, su 875 m vertikalaus sukilimo ir 17 kontrolinių punktų.
Vietovėje žada tikrą vasarišką karštį – prognozuojama ir iki 35 laipsnių temperatūra. Anot Lietuvos rinktinės nario J. Maišelio, ši distancija bus pati sudėtingiausia kovoti dėl aukštų pozicijų. Panašiomis sąlygomis sportininkai jau varžėsi pasaulio pirmenybėse 2016 metais Portugalijoje.
„Ilgos distancijos varžybose gero pasirodymo nesitikiu. Man tai bus labai neparanki vietovė – daug kalnų, labai karšta. Daugiau tikiuosi iš vidutinės distancijos ir sprinto – viskas bus matyt. Tiesa, sportinė forma nebe tokia gera, kaip prieš pasaulio čempionatą“, – prieš išvyką kalbėjo J.Maišelis.
Kita vertus, kiekvienas sportininkas ekstremalias orų sąlygas toleruoja individualiai. Prisiminusi varžybas esant panašiam orui, A.Mickuvienė pripažino, kad sudėtingos sąlygos jai gali būti ir privalumas.
„Žinau, kad kuo karščiau, tuo sunkiau konkurentėms. Pati ganėtinai gerai jaučiuosi esant dideliam karščiui, tad tai man nebus problema“, – sakė rugpjūtį pasaulio čempionate Austrijoje 4 vietą iškovojusi A.Mickuvienė.
Vietovėje vyraus tankūs eukaliptų miškai, o augmenija bus spygliuota – sportininkams reikės skirti ypatingą dėmesį technikos problemų prevencijai. Rinktinės lyderis patikino, kad technikos paruošimas – neatsiejama nuo bendro pasirengimo varžyboms.
„Aš važiuoju su ganėtinai storomis padangomis, kurios nėra lengvai prapjaunamos. Be to, užsipyliau daugiau bekamerinių padangų skysčio, tad prevenciškai viskas padaryta. Tik niekada šimtu procentu negali būti garantuotas, kad nebus techninių problemų“, – sakė Lietuvos rinktinės lyderis J.Maišelis.
Paskutinis startas, kuris galutinai sudėlios pasaulinės įskaitos rikiuotę, vyks sekmadienį greitoje sprinto distancijoje pačiame Odemyros mieste. Greita trasa drieksis tarp miesto gatvelių ir namų, vyrams reikės įveikti 6,7 km distanciją su 190 m vertikalaus sukilimo ir 24 kontroliniais punktais, moterims ji bus 4,9 km ilgio optimaliu atstumu, su 140 m vertikalaus sukilimo ir 19 kontrolinių punktų. Organizatoriai prognozuoja 22 min. laiką nugalėtojams.
Po dviejų pasaulio taurės etapų šį sezoną, Lietuvos rinktinės lyderiai pasaulinėje įskaitoje rikiuojasi tarp elito favoritų. Moterų grupėje 11 poziciją užima A.Mickuvienė, o 22-ą – G.Andrašiūnienė. Aukščiausią vietą tarp Lietuvos vyrų pasaulio įskaitoje šiuo metu užima J.Maišelis – 15-ą, poziciją pasauliniame reitinge pasigerinti sieksiantis šiame taurės etape Š.Dmukauskas kol kas užima 32-ą vietą.
Moterų grupėje pasaulio taurės įskaitoje absoliučiai lyderiauja čekė Martina Tichovska, o tarp vyrų pirmauja rusas Antonas Foliforovas.
Iš viso finaliniame taurės etape varžysis 45 vyrai ir 32 moterys. Kitais metais pasaulio orientavimosi sporto kalnų dviračiais čempionatas vyks Danijoje.