Greta S.Krupeckaitės augusi O.Baleišytė: „Apie Paryžių pradėjau svajoti iškart po Tokijo“

Antrąsias savo olimpines žaidynes pasitiksianti Olivija Baleišytė dviračių treką neretai iškeičia į kitas disciplinas – nevengia savęs išbandyti plento ar „gravel“ tipo bekelės varžybose, rašo Lietuvos sporto universitetas (LSU).
Olivija Baleišytė / Kipro Štreimikio nuotr.
Olivija Baleišytė / Kipro Štreimikio nuotr.

Visgi LSU alumnė atvira – disciplinos pakeitimas dažniau siejasi su papildoma praktika ir treniruotėmis, padedančiomis būti greitesnei treke. Nepaisant to, O.Baleišytė jau dvejus metus paeiliui yra greičiausia Lietuvos dviračių plento sportininkė.

„Trekas yra pagrindinė mano disciplina, – tvirtino O. Baleišytė. – Kadangi pati esu iš Panevėžio, užaugau matydama Simoną Krupeckaitę ir kitas treko dviratininkes, laiminčias medalius pasaulio ir Europos čempionatuose. Nors ir esu Lietuvos dviračių plento čempionė, tai yra mano papildomos treniruotės, kurios prisideda prie geresnio rezultato treke. Apskritai smagiau, kai turi daugiau varžybų ir tikslų jose, bet save, kaip aukščiausio lygio sportininkę, matau dviračių treke.“

nuotr. Tomo Gaubio/Olivija Baleišytė
nuotr. Tomo Gaubio/Olivija Baleišytė

Olimpinį krikštą 25-erių dviratininkė patyrė Tokijo olimpinėse žaidynėse, kai kvietimo atstovauti Lietuvai sulaukė likus kelioms dienoms iki varžybų Japonijoje pradžios. Pasak panevėžietės, Paryžiaus olimpinėms žaidynėms ji pasirengusi gerokai rimčiau – subrendusi ir psichologiškai, ir fiziškai.

„Savijauta gera, nuotaika irgi. Kol kas vis dar stengiuosi apie Paryžių negalvoti, nes startuoju tik paskutinę olimpinių žaidynių dieną. Smagu, kad šioms žaidynėms pasirengimas vyksta labai kokybiškai – neįmanoma palyginti su Tokijo olimpiada, į kurią patekau paskutinę minutę“, – kalbėjo O. Baleišytė.

Dviratininkės teigimu, olimpinės žaidynės yra vienas rimčiausių ir svarbiausių startų bet kurio sportininko karjeroje - dviračių treko omniumo rungtyje varžosi tik 22 atletės iš viso pasaulio. Anot O.Baleišytės, vien būti tarp dviejų dešimčių stipriausių pasaulyje jau yra labai didelis pasiekimas.

Gedimino Bagdono nuotr./Olivija Baleišytė
Gedimino Bagdono nuotr./Olivija Baleišytė

„Apie Paryžių pradėjau svajoti iškart po Tokijo, – prisiminė dviratininkė. – Tiesiog tęsiau tai, ką dariau, tikėjau ir augau iki to lygio. Atranka dviračių sporte truko du sezonus, todėl dvejus metus kiekvienose varžybose dirbau iki paskutinio metro. Tik finalinėse varžybose supratome, kad forma yra tikrai labai gera ir galiausiai važiuosiu į olimpines žaidynes.“

O. Baleišytė prieš kelerius metus baigė Lietuvos sporto universiteto Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos bakalauro studijas, kurios, pasak dviratininkės, ugdė discipliną ir suteikė žinių, padedančių kasdieniame sportininkės gyvenime.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuvos sporto apdovanojimų 2023 svečiai. Olivija Baleišytė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuvos sporto apdovanojimų 2023 svečiai. Olivija Baleišytė

„Universitetas, kaip ir bet kuri kita mokymo įstaiga, ugdo discipliną ir pareigingumą. Manau, kad didelio meistriškumo sportininkai natūraliai tai turi, bet tam nuolat reikia priminimo – kartais keliesi į treniruotę ar paskaitas, nors ir žinai, kad sunku, bet supranti, jog tokį kelią pati pasirinkai. Mano studijos buvo labai kryptingos ir tai, ko išmokau, kiekvieną dieną galiu pritaikyti gilindamasi į savo kūną“, – teigė LSU alumnė.

O.Baleišytė Paryžiuje startuos paskutinę olimpinių žaidynių dieną – rugpjūčio 11-ąją. Kas ketverius metus vykstantis didžiausias pasaulio sporto renginys prasidės jau netrukus – liepos 26 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis