Paskutinės akcijos dienos! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
2017 04 07 /22:44

Iš Europos čempionato Aurimas Didžbalis parveš bronzą

Penktadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių bronzinis prizininkas Aurimas Didžbalis pradėjo žygį link 2020-ųjų metų Tokijo olimpinių žaidynių. Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės lyderis Splite vykstančiame Europos čempionate iškovojo bronzos apdovanojimą.
Aurimas Didžbalis iškovojo Rio bronzą
Aurimas Didžbalis / Alfredo Pliadžio nuotr.

Svorio kategorijoje iki 94 kg mūsiškis laimėjo rovimo rungtį (181 kg), tačiau liko tik ketvirtas stūmime (205 kg) ir su 386 kg dvikovės bendru rezultatu tenkinosi trečia vieta.

Aukso medalis atiteko praėjusių metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes praleidusiam rusui Adamui Maligovui (180+208=388), sidabras – ukrainiečiui Dmytro Čumakui (174+214=388).

Rio de Žaneiro žaidynėse A.Didžbalis iškovojo bronzos medalį. Brazilijoje sportininkas surinko 392 kg: išrovė 177 kg ir išstūmė 215 kg.

Olimpiniu čempionu tuomet tapo iranietis Sohrabas Moradi – 403 kg. Sidabrą laimėjo baltarusis Vadzimas Stralcovas – 395 kg.

Tačiau pastarojo varžybų aikštelėje Kroatijoje A.Didžbalis nesutiko. Nors keliaudami į Kroatiją, lietuviai Frankfurto oro uoste sutiko olimpinį vicečempioną su Baltarusijos komanda, V.Stralcovo oficialiuose dalyvių sąrašuose nebuvo.

Prieš dvejus metus Tbilisyje A.Didžbalis tapo žemyno čempionu, o tais pačiais metais Kazanėje iškovojo ir pasaulio čempionato bronzą.

Šias pergales sportininkas iškovojo sugrįžęs po dviejų metų diskvalifikacijos. 2012-aisiais A.Didžbalis buvo diskvalifikuotas dvejiems metams dėl anabolinio steroido dehidrochlormetiltestosterono vartojimo. Iš jo buvo atimtas tų metų Europos vicečempiono medalis, sunkiaatletis negalėjo dalyvauti Londono olimpiadoje.

Svorio kategorijoje iki 94 kg turėjo dalyvauti ir 2012 metų Europos jaunimo čempionas Žygimantas Stanulis, tačiau sportininkui atsinaujino rankos trauma ir nors jis kartu atvyko su komanda į pirmenybes, jose nestartuoja.

Varžybų eiga:

Rovimas. Aurimas Didžbalis rovimo rungties startui iš pradžių pasirinko 170 kg svorį. Tokį patį pradinį svorį pasirinko tik ukrainietis Dmytro Čumakas, o rusas Adamas Maligovas startavo su 172 kg. Visi kiti A grupės sportininkai varžybas pradėjo su kuklesniais svoriais.

Tiesa, įsibėgėjus varžyboms, lietuvis su treneriu pradinį svorį padidino iki 173 kg. Tuo metu rovimo rungtį buvo pabaigę jau penki jo konkurentai.

Su pirmuoju svoriu A.Didžbalis susitvarkė gana nesunkiai ir iš karto užėmė lyderio poziciją.

173 kg tik trečiuoju mėginimu išrovė vokietis Juergenas Spiessas, o ukrainietis D.Čumakas iš pradžių labai lengvai susitvarkė su 170 kg, o po to – ir su 174 kg. Po šio rovimo jis perėmė lyderio poziciją, tačiau netrukus ją turėjo perleisti 176 kg taip pat antruoju mėginimu išrovusiam A.Maligovui.

Bet antruoju savo mėginimu A.Didžbalis vėl sugrįžo į viršūnę. 177 kg įveikti taip pat nesunkiai.

Ukrainietis 178 kg neįveikė, o ilgai besikaupusiam rusui pakluso 180 kg.

Tačiau paskutinis žodis vėl priklausė lietuviui. A.Didžbalis trečiuoju mėginimu išrovė 181 kg ir laimėjo rovimo rungtį.

Alfredo Pliadžio nuotr./Aurimas Didžbalis

Stūmimas. Stūmimo rungtį lietuvis nusprendė pradėti nuo 205 kg. Bandydami vytis varžovą, A.Maligovas pasiprašė 208 kg, D.Čumakas ir J.Klimonovas – po 210 kg.

Pradinį svorį lietuvis įveikė nesunkiai. Trenerio Broniaus Vyšniausko „laikyk!“, kelios sekundės ir A.Didžbalio veidą puošia šypsena. Išstūmęs šį svorį, lietuvis iš karto šoktelėjo į pirmą vietą ir pradėjo diktuoti sąlygas.

Neturėdamas kur trauktis, D.Čumakas pasiprašė 207 kg ir šį svorį iškėlė, tačiau net ir po šio jo mėginimo lyderiu išliko lietuvis.

Bet kozirį iš kišenės ištraukė A.Maligovas. Rusas pirmuoju mėginimu iškėlė 208 kg ir tapo lyderiu.

D.Čumakas antruoju bandymu labai lengvai įveikė ir 210 kg, o štai A.Didžbalis pasiprašė 213 kg.

Aliaksandrui Bersanau neišstūmus 212 kg, medalis beveik atsidūrė lietuvio kišenėje.

Tačiau 213 kg lietuvis neįveikė. A.Didžbalis užsimetė štangą ant krūtinės, tačiau iškelti jos neįstengė.

Nors J.Klimonovas trečiuoju bandymu įveikė 213 kg, šio svorio aplenkti mūsiškį jam neužteko. A.Didžbalis užsitikrino mažiausiai bronzos medalį.

Tačiau pakilti aukščiau mūsiškiui nepavyko. D.Čumakas įveikė 214 kg, o A.Maligovas – 208 kg, tačiau šio svorio rusui užteko, jog taptų žemyno čempionu.