2018 04 18

Iš posto išverstas LTOK funkcionierius toliau čirškina buvusius savo bendražygius

Neseniai iš Lietuvos olimpinio fondo vadovo pareigų iškrapštytas Vitalijus Vasiliauskas lengvai pasiduoti neketina. Tapęs iki šiol tik siauruose sporto sirgalių ratuose žinomos Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos (LLSA) vadovu, vyras iškasė karo kirvį jį atleidusiam Lietuvos tautiniam olimpiniam komitetui (LTOK). Visgi pritariančių šiam demaršui kol kas yra nedaug.
D.Gudzinevičiūtė iš buvusio bendražygio V.Vasiliausko sulaukė dūrio
D.Gudzinevičiūtė iš buvusio bendražygio V.Vasiliausko sulaukė dūrio / 15min nuotr.

Kovos debesys – vis tirštesni

Dėl galimų LTOK įstatų ir Olimpinės chartijos pažeidimų LLSA jau kreipėsi į Tarptautinį sporto arbitražo teismą Lozanoje ir sulaukė patvirtinimo, kad ginčas priimtas nagrinėjimui, nors jo data kol kas nepaskelbta.

Anot LLSA viceprezidento V.Vasiliausko bei šį žygį organizuojančios asociacijos prezidentės Margaritos Smirnovienės, sausio mėnesį vykusioje LTOK Generalinėje asamblėjoje keletas jos dalyvių pastebėjo, kad vietoje audituotos finansinės ataskaitos buvo pateikta tik LTOK 2017 m. biudžeto įvykdymo apyskaita ir 2018 m. biudžetas.

Anot maištininkų, tai yra ne tik LTOK įstatų, bet ir pačios Olimpinės chartijos pažeidimas.

M.Smirnovienės teigimu, remiantis neaudituota ataskaita patvirtintas ir 2018 m. LTOK biudžetas – pinigų sportui paskirstymas. Tikėtina, kad taip buvo daroma ir ankstesniais metais. Be to, neaudituotos finansinės ataskaitos pagrindu LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pristatė organizacijos 2018 m. biudžetą Seime.

Nepatenkintųjų teigimu, tik po to, kai gavo informaciją apie ginčą Tarptautiniame sporto arbitražo teisme, LTOK priėmė sprendimą šaukti neeilinę LTOK asamblėją, kurioje būtų tvirtinama audituota finansinė ataskaita.

Ją paskubomis nuspręsta šaukti gegužės 18 d. Vilniuje. LTOK atstovų teigimu, anksčiau to nebuvo galima padaryti, nes buvo nuspręsta keisti audito bendrovę.

„Lietuvos laipiojimo federacijos kaltinimams nėra jokio pagrindo. Nei šių metų sausio mėnesį vykusioje asamblėjoje, nei pernai nė vienas iš asamblėjos dalyvių dėl audito jokių pastabų ar komentarų neturėjo. Tuo tarpu naujai šaukiama asamblėja skirta būtent audito ataskaitos tvirtinimui, ko negalėjome padaryti metų pradžioje. Jokiems kaltinimams dėl LTOK finansinio skaidrumo nėra absoliučiai jokio pagrindo.

Tik po asamblėjos galime uždaryti finansinius metus ir pradėti naujus, t.y. pradėti patvirtintą olimpiečių, juos ruošiančio personalo, federacijų finansavimą. Pakeitėme audito bendrovę, sausio pabaigoje turėjome tik preliminarius rezultatus ir smulkias audito kompanijos rekomendacijas“, – situaciją 15min aiškino LTOK generalinis sekretorius Valentinas Paketūras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valentinas Paketūras ir Daina Gudzinevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Valentinas Paketūras ir Daina Gudzinevičiūtė

„Visa tai, ką pamačiau LTOK generalinės asamblėjos sesijoje, aš vadinu spektakliu. Nors buvo sukviestas auditorius, revizorius ir iždininkas, kurie pateikė ataskaitas bei nedideles pastabas, bet paties audituoto dokumento nebuvo“, – skundėsi V.Vasiliauskas.

Jis viešai piktinasi, kad auditorių ataskaitoje darbuotojų išlaikymo kaštų eilutėje nurodyta 480 tūkst. eurų, bet sausį LTOK deklaruota suma toms pačioms administracinėms išlaidoms buvo beveik 2,5 karto menkesnė (199,3 tūkst. eurų).

„Tai yra eilutės, kurios kelia labai daug abejonių ir aiškiai parodo, kad turėtų būti atliktas kur kas nuodugnesnis tyrimas“, – kalbėjo V.Vasiliauskas.

Įdomiausia yra tai, kad LTOK generalinėje asamblėjoje jis dalyvavo jau kaip Laipiojimo sporto federacijos atstovas, nors viceprezidentu buvo išrinktas tik po mėnesio – vasarį.

„Dalyvavau turėdamas raštišką prezidentės įgaliojimą“, – savo dalyvavimą 15min aiškino V.Vasiliauskas.

Į olimpinę šeimą sportinis laipiojimas buvo priimtas tik praėjusiais metais, bet 2020 metais debiutuos Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Nuoskaudos po atleidimo?

Vis mažiau abejonių, kad mosuoti kovos kumščiais V.Vasiliauskas pradėjo po to, kai nusivylė dėl to, kad po penkerių metų vadovavimo turėjo palikti LOF direktoriaus kėdę.

Iš šių pareigų jis buvo atleistas šalių sutarimu. Nors tiek jis pats, tiek fondo atstovai atsisakė atskleisti, kokia išeitinė išmokėta V.Vasiliauskui, darbą funkcionierius paliko mažiausiai su 14 tūkstančių eurų kompensacija. Tai leido šiam paramos fondui sausio mėnesį patekti į didžiausius atlyginimus išmokėjusių įmonių Lietuvoje dešimtuką.

15min žiniomis, V.Vasiliausko buvo paprašyta palikti postą po to, kai kilo įtarimų dėl neskaidrios Olimpinio fondo veiklos. Kai Valdybos posėdyje jam buvo pranešta apie tai, direktorius paprašė solidžios išeitinės kompensacijos. Mokėti jos valdyba nesutiko, tad revanšinės nuotaikos greitai virto kreipimusi į Sporto arbitražą.

Paklaustas, kodėl šių problemų į viešumą nekėlė anksčiau, kai buvo LOF vadovas, vyras gūžčiojo pečiais: „Dabar aš jau nesu susijęs su LTOK.“

LOF direktoriaus pareigas nuo kovo mėnesio eina Mantas Marcinkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vitalijus Vasiliauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vitalijus Vasiliauskas

Trečiadienį olimpiečių finansai aršiai buvo aptarti Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD). Anot jos direktoriaus Edžio Urbanavičiaus, susirinkimą nuspręsta organizuoti gavus Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos pavedimą.

Visgi vieša paslaptis yra ir tai, kad pastaraisiais metais dvi svarbiausios šalies sporto organizacijos KKSD ir LTOK gyvena karo nuotaikomis.

15min žiniomis, praradęs įtakingą postą LOF, V.Vasiliauskas yra nusitaikęs į naujas pareigas. Dabartinio KKSD direktoriaus kadencija baigiasi šiemet vasarą ir V.Vasiliauskas būtų nieko prieš įsėsti į šią šiltą kėdę. Visgi taikantis į šią poziciją, jam dar reikia didesnio politinio užnugario.

Nors trečiadienį laipiojimo sporto federacija į KKSD sukvietė saujelę federacijų atstovų ir politikų, didelės paramos kovojant su LTOK maištininkai nesulaukė.

Funkcionierius su užnugariu

V.Vasiliauskas – ne naujokas sporto pasaulyje. Jis ne vienerius metus buvo vadinamas skandalingojo bankininko Vladimiro Romanovo dešiniąja ranka, praeityje yra vadovavęs Vilniaus sporto ir koncertų rūmams.

Daugiau nei trejus metus jis dirbo Škotijos futbolo „Premier“ lygoje rungtyniaujančio Edinburgo „Hearts“ klubo komercijos direktoriumi bei buvo šio klubo valdybos narys.

2012-aisiais sutiko priimti dar vieną V.Romanovo pasiūlytą iššūkį ir tapo Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo direktoriumi. Visgi šias pareigas V.Vasiliauskas ėjo vos keturis mėnesius.

„Scanpix“ nuotr./Sergejus Fedotovas, Vladimiras Romanovas ir Vitalijus Vasiliauskas
„Scanpix“ nuotr./Sergejus Fedotovas, Vladimiras Romanovas ir Vitalijus Vasiliauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai