„Aš nesu prieš olimpines žaidynes. Tačiau sakyti, kad olimpinės žaidynės vis tiek įvyks yra didelė komunikacijos klaida“, – pareiškė Giovanni Petrucci.
14 metų vadovavęs Italijos olimpiniam komitetui, o dabar užimantis šalies krepšinio federacijos prezidento pareigas italas kalba trūkčiojančiu balsu – kol jo tautiečius pjauna virusas, žaidynių Tokijuje rengėjai ir IOC vadovai nuosekliai kartoja, kad olimpinės žaidynės prasidės pagal planą, liepos 24 dieną.
„Pandemija sukrėtė visą pasaulį, – sakė G.Petrucci. – Žinau apie milijardinius kontraktus, draudimo sutartis. Visa tai žinau. Tačiau žmonių gyvenimas yra vertas daugiau.“
Jis teigė, kad nėra vienintelis, kuris taip mąsto.
„Kiti tik nenori pasakyti, – sakė Italijos krepšinio federacijos vadovas. – Nenoriu pulti IOC. Ten yra tiek daug man pažįstamų žmonių. Bet aš nežinau, ką dar pasakyti. Nebandau kurti kontraversijų. Aš – realistas. Pažiūrėkite į medicinines išklotines.“
60 mln. gyventojų turinti Italija ketvirtadienį fiksavo per 3,4 tūkst. mirčių dėl koronaviruso – tai 150 daugiau nei Kinijoje, kurioje populiacija yra 20 kartų didesnė.
„Nėra kitos šalies, kuri taip nukentėtų“, – sakė G.Petrucci, pats nepanoręs pasakyti savo nuomonės, ar žaidynės turėtų būti nutrauktos, ar atidėtos.
Vis daugiau sportininkų garsiai klausia IOC apie olimpines žaidynes.
„Athleten Deutschland“, – Vokietijos sportininkus atstovaujanti organizacija ketvirtadienį pareiškė, kad IOC „atkakliai žengia į priekį planuodama žaidynes“, nors dalyviai stringa bandydami palaikyti sportinę formą dėl pakitusių gyvenimo sąlygų, paskelbus karantiną dėl koronaviruso.
Paolo Barelli, Italijos ir Europos plaukimo federacijų prezidentas, mano, kad IOC turi apsispręsti dėl žaidynių iki balandžio vidurio.
„Balandžio 15-ąją rasime sportininkų, kurie bus nesitreniravę du mėnesius, – sakė P.Barelli. – Atletai yra lyg laikrodžiai. Jie turi treniruotis ir funkcionuoti reguliariai. Daug jų dar turi įvykdyti atranką, jiems reikia treniruotis ne tik dėl žaidynių, bet ir dėl atrankos.
Tad bet kuri data po balandžio 15-osios bus labai komplikuota.“
Italijoje visos sporto šakos yra suspenduotos prieš 10 dienų, visa tauta izoliavo save namuose.
Nukelta ir Italijos plaukimo atranka.
Pasaulio vandensvydžio čempionė Italijos vyrų rinktinė nesitreniravo dvi savaites dėl uždarytų baseinų, o daugiau nei pusė Italijos plaukimo rinktinės irgi turėjo sustabdyti pratybas.
„Kaip ilgai jie laikysis be vandens?“, – sakė P.Barelli, einantis ir Tarptautinės plaukimo federacijos viceprezidento pareigas.
Italų plaukimo žvaigždės, tokios kaip Federica Pellegrini ir Gregorio Paltrinieri tęsia treniruotes Veronoje ir Romoje, bet ir ten netrukus gali tekti lipti iš vandens.
„Pasisekė, nes jie turi prie savo namų dar atidarytus baseinus, bet jei baseinas yra už 100 ar 200 kilometrų, ką jie gali? Arenas valdo sporto klubai ir miestai, kurie nenorės laikyti atidarytų baseinų dviem ar trims žmonėms“, – dėstė P.Barelli.
Net, jei ir gali treniruotis, daugumai atletų vis sunkiau dėl to, kad jie pasimetę ir susijaudinę dėl artimųjų sveikatos.
„Idealių sąlygų treniruotis nėra, – sakė P.Barelli. – Jei tokia padėtis nusikels į balandį, kalbėti apie olimpines žaidynes – radikalu.“