2019 02 05

J.Šuklinas pasidalino keistu laišku: kaltinamas olimpinį sidabrą iškovojęs nešvariai

Sportininko karjerą jau baigęs Jevgenijus Šuklinas antradienio vakarą paskelbė sulaukęs laiško, kuriame yra kaltinamas per 2012-ųjų olimpiadą vartojęs dopingą. Pats vyras tikina, jog tai – nesusipratimas.
Jevgenijaus Šuklino iškovotu sidabro medaliu džiaugėsi kolegos, treneriai, žurnalistai
Jevgenijaus Šuklino iškovotu sidabro medaliu džiaugėsi kolegos, treneriai, žurnalistai / Fotodiena/Alfredo Pliadžio nuotr.

Londono olimpinėse žaidynėse kanojininkas pasidabino sidabro medaliu 200 metrų rungtyje.

Paties J.Šuklino išplatintoje nuotraukoje matyti, kad esą rasta medžiaga yra anabolinis steroidas.

Facebook.com/Jevgenijus Šuklinas pasidalino gautu laišku
Facebook.com/Jevgenijus Šuklinas pasidalino gautu laišku

Nors visi duomenys, matomi nuotraukoje, yra J.Šuklino, pavardė, visgi, yra Daluzyan.

J.Šuklinas savo komentaru apie situaciją pasidalino feisbuke.

Pateikiame jo pareiškimą:

„Kai prieš 7 metus, lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto Olimpinio medalio, pirmiausia, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams. Vis dėlto, šiandien turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpiadoje. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją – sutapimai.

Tarptautinės tyrimų agentūros (TTA) man dedikuotame laiške, įrašyta ne mano, bet Armėnijos sunkiasvorės Melanie Daluzyan pavardė. Taigi, laiško adresatas – Jevgenij Daluzyan. Šią klaidą būtų galima nurašyti žmogiškajam faktoriui, tačiau kai kalba pasisuka apie maksimalaus preciziškumo ir tikslumo reikalaujančius tyrimus (bei jų pasekmes), tokios klaidos verčia sunerimti. Sunkiasvorė iš Armėnijos taip pat dalyvavo 2012 m. Londono olimpinėse varžybose, o 2018 gruodžio 23 d., buvo suspenduota už neleistinų medžiagų vartojimą. Dėl šios klaidos jau kreipėmės į TTA.

Dopingo kontrolę praėjau prieš olimpiadą ir iš karto po jos (ir po mėnesio gavau atsakymą, kad rezultatas – neigiamas), per visą savo karjerą esu tikrintas daugiau nei 70 kartų. Visi tyrimai taip pat buvo neigiami.

2016 metais baigiau savo sportinę karjerą, o Londone iškovotas sidabro medalis skaičiuoja 7-tus metus. Vis dėlto kyla klausimas: kodėl būtent dabar sulaukiau minėtų įtarimų, likus 1 mėn. iki savivaldybių ir merų rinkimų? Labai apmaudu, kad sportas vis dažniau tampa politinių kovų įrankiu.

Visos savo sportinės karjeros ir visuomeninės veiklos metu žaidžiau pagal taisykles. Todėl atsakingai pareiškiu, kad niekada nevartojau jokių neleistinų medžiagų, kurios pažeistų ne tik sąžiningo sporto principą, bet ir mestų šešėlį Lietuvos sportui. Pažadu, kad imsimės visų įmanomų priemonių šiai situacijai išsiaiškinti. Bendradarbiausime su laboratorija Lozanoje, tam, kad kartu rastume tiesą. Jei nutiks taip, kad prireiktų ginti savo ir Lietuvos garbę, ginsime ją disciplinėje komisijoje ir arbitraže. Jaučiu, kad tai kol kas bus sunkiausia mano kova, bet tikiu, kad tiesa laimės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai