2012 m. olimpinė čempionė, 2021 m. olimpinio sidabro laimėtoja Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė lydima savo sekundanto trenerio Jevgenijaus Kliosovo bei prižiūrima savo vyro, dukart olimpinio prizininko Andrejaus Zadneprovskio, žengė į triukšmingų žiūrovų prisipildžiusios „North Paris arena“ fechtavimo taką.
Pastaraisiais metais vis rečiau varžybose startuojanti penkiakovininkė nužvelgė areną ir dar kartą atsiduso.
„Vis dažniau pagalvoju, kad jaučiu olimpinę dvasią paskutinį kartą. Gal tai mano paskutiniai atodūsiai ir potyriai, – po tris valandas trukusios fechtavimo rungties sakė prieš daugiau nei du dešimtmečius iš plaukimo į šiuolaikinę penkiakovę atėjusi sportininkė. – Galutinio sprendimo dar nėra, bet jaučiu, kad su tokia nuotaika tai bus paskutinė patirtis.
Ar virpa širdis? Žinokite, kad taip. Pažiūrėjau į salę, visą olimpinę nuotaiką. Tačiau tai yra smagu. Puikus etapas, bet bus nauji.“
Nauji etapai turbūt vyks politinėje arenoje, kur penkiakovininkė jau pasirodo su socialdemokratų partija, tačiau šį savaitgalį Paryžiuje dar yra nebaigtų sportinių reikalų.
Suprasti akimirksniu
- Ketvirtadienį vyko tik fechtavimo rungtis, per kurią 36 penkiakovininkas pasikeisdamos visos kovojo po kartą su kiekviena varžove.
- Viso 35 dvikovos, per kurias iškovotos pergalės virto į taškus, kurie bus fechtavimo rungties didžiojo kraičio dalis ir per pusfinalio, ir per finalo varžybas.
- Per kitus etapus dar galima bus pridėti po vieną kitą tašką per papildomas fechtavimo atkrintamąsias kovas, vykstančias iki pirmo pralaimėjimo.
Fechtavimo rungtimi ketvirtadienį prasidėjo šiuolaikinės penkiakovės olimpinės kovos, per kurias ir L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Gintarė Venčkauskaitė laimėjo po 16 pergalių ir patyrė 19 pralaimėjimų.
Dar su keliomis varžovėmis jos pasidalino 20-26 vietas tarp 36 atlečių.
„Planavau laimėti trimis dūriais daugiau, – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Gaila, kad vieno dūrio neįskaitė teisėja. Buvo labai apmaudu, nes kiekvienas dūris vertas daug.
Sunkiai, sunkiai, varžybos ėjosi bangomis, bet galiausiai yra kaip yra. Dar liko keturios rungtys.“
Incidentas kilo fechtuojantis su varžove iš Italijos, kai L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė laimėjo dvikovą, bet teisėja neužskaitė pergalės, pareiškusi, kad lietuvė išlipo iš tako.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė bandė įrodyti, kad pusė kojos tikrai buvo take, ginčijosi su teisėja, sulaukė geltonos kortelės ir jai grėsė raudona kortelė.
„Teko nusiraminti, nesinorėjo baudos (būtų atimtos dvi pergalės, red.)“, – šyptelėjo L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Ji bandė tartis su A.Zadneprovskiu, buvusiu garsiu penkiakovininku, kuris pats yra laimėjęs sidabrą ir bronzą olimpinėse žaidynėse.
„Vyras priėjo, pergyveno, pasiūlė pakeisti taktiką. Kažkiek pradėjo sektis geriau, – pasakojo tituluota penkiakovininkė. – Iš pradžių labiau atakavau, paskui labiau laukiančios fechtuotojos pozicijoje.“
Ryškia lydere vietos žiūrovų dideliam džiaugsmui tapo prancūzė Elodie Clouvel.
2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vicečempionė laimėjo 27 kovas ir pralaimėjo tik 8, tad keldama rankas aukštyn ir siųsdama širdies ženklą pašėlusiai publikai „North Paris Arena“ tribūnose, triumfavo su 260 taškų.
Palyginimui, lietuvės surinko po 205 taškus.
„Jai visi šansai laimėti namie aukso medalį, – prancūzę pagyrė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Ji viską gerai daro, stipriai plaukia. Šiai dienai jos šansai labai dideli. Dar ir vengrė (Michelle Guyles buvo antra fechtavime su 24 pergalėmis ir 11 nesėkmių) turi geras galimybes.
Lyderių penketas atrodo rimtas, tačiau jojimo rungtis gali sujaukti.“
Jojimas prie Versalio rūmų vyks paskutinį kartą šiuolaikinės penkiakovės varžybose, nes po skandalo Tokijuje prieš trejus metus, kai vokietė penkiakovininkė sulaukė daug kritikos, sudavusi žirgui, nuspręsta keisti jojimą kliūčių ruožu.
Bet nauja rungtis mažai rūpi L.Asadauskaitei-Zadneprovskienei.
„Kliūčių ruožas man neįdomus, nes man neaktualu. Pagalvoti apie tai gal ir nebeteks“, – darsyk aiškią užuominą apie planuojamą karjeros pabaigą pasiuntė penkiakovininkė.
Ji teigė, kad vyresnėms penkiakovininkėms dabar bus sunkiau atsistatyti, jei sėkmės atveju šeštadienį pusfinalyje patektų ir varžytųsi finale sekmadienį.
Suprasti akimirksniu
- Moterų pusfinalio varžybos su papildomomis jojimu, fechtavimo atkrintamosiomis kovomis, plaukimo ir jungtine šaudymo ir bėgimo rungtimi vyks šeštadienį nuo 10.30.
- Iš A ir B grupių (po 18 penkiakovininkių) į finalą iškops po 9.
- 18-os penkiakovininkių finalas vyks paskutinę olimpinių žaidynių dieną – sekmadienį – nuo 12 val.
Bet sakyti „op“ nešokus, ji neskubėjo: „Teks pakovoti, kad patekčiau į finalą.“