2022 08 02

Kas nutiko? Pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate – be lyderių ir aukštų vietų

Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės žvaigždės buvo įpratinusios šalį prie didžių pergalių, bet pasaulio čempionatas Egipte baigėsi be Lietuvos atstovų vyrų ir moterų finaluose.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo sidabrą Tokijo olimpinėse žaidynėse. Gintarė Venčkauskaitė užėmė 7 vietą. / V.Dranginio/LTOK nuotr.

Lietuvos penkiakovininkai yra iškovoję šaliai penkis olimpinius medalius, penktąjį pernai pridėjo Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, o Ieva Serapinaitė pernai papildė lietuvių kitose varžybose sukauptą plačią kolekciją, tapusi Europos čempione.

Tačiau svarbiausiose šiuolaikinės penkiakovės šių metų varžybose – pasaulio čempionate Aleksandrijoje praėjusį savaitgalį – Lietuvos komanda liko tuščiomis.

Suprasti akimirksniu

• Dvidešimtmetis Titas Puronas pirmenybėse pasiekė pusfinalio etapą. Ten fechtavimo rungtyje jis surinko 221, plaukimo – 284, o „Laser Run“ – 650 taškų. Iš viso – 1155 taškai. Šis rezultatas neatvėrė finalo durų. Galutinė T.Purono pozicija pasaulio pirmenybėse – 24 vieta.
  • Moterų pusfinalyje dėl vietos finale varžėsi trys lietuvaitės. 20-metė Elzbieta Adomaitytė pusfinalio fechtavimo rungtyje surinko 210, plaukimo – 248, „Laser Run“ – 590 taškų. E.Adomaitytė pusfinalyje surinko 1048 taškus ir užėmė 28-ąją vietą. Aurelija Tamašauskaitė į pusfinalio kraitį fechtavimo rungtyje surinko 194 taškus, plaukimo – 255, „Laser Run“ – 600 taškų. 26-erių sportininkės sąskaitoje pusfinalyje – 1049 taškai lėmė 27-ąją vietą.
  • Geriausiai pusfinalyje pasirodė Ieva Serapinaitė – surinkta 1053 taškai (fechtavimas – 210, plaukimas – 288, „Laser Run“ – 555 taškai). Galutinė 27-erių sportininkės pozicija pirmenybėse – 24-a vieta.

„Esame įpratę prie gana aukštų vietų, bet šiame čempionate nepavyko. Vis dėlto, žiūrint į rinktinės sudėtį ir nagrinėjant giliau, verta atsižvelgti – Egipte nebuvo mūsų lyderių“, – sakė Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos generalinis sekretorius Justinas Kinderis.

Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr./Justinas Kinderis

Pats buvęs 2013 m. pasaulio čempionas J.Kinderis buvo Aleksandrijoje, bet ten nestartavo – po ilgų svarstymų šių metų pradžioje jis paskelbė apie karjeros pabaigą ir dabar sprendžia kitus svarbius klausimus.

Ryškiausia Lietuvos penkiakovės žvaigždė, 2012 metų olimpinė čempionė ir 2021 metų olimpinė vicečempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė šiais metais varžybose nestartuoja.

Roko Lukoševičiaus nuotr./Triatlono taurės varžybos Druskininkuose. Laura Asadauskaitė